Charytatywny maraton fitness w Rogowie dla Blanki, Anetki, Bartka i Bartusia

charytatywny maraton rogów
Organizatorzy szacują, że podczas maratonu z ćwiczeń skorzystało około 400 osób

Pod hasłem „sercem z Wami przedszkolakami” odbyła się dwudniowa impreza charytatywna dla czterech przedszkolaków z przedszkola „Bajeczny Zakątek” w Rogowie.

Impreza została zorganizowana na rzecz czwórki chorych przedszkolaków. Na początku dostrzeżono potrzeby Blanki, u której w listopadzie zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Po weryfikacji sytuacji innych dzieci w przedszkolu do akcji włączono Anetkę, Bartka i Bartusia.

- reklama -

Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Dyrekcji przedszkola oraz Rady Rodziców. Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rogowie przez cały dzień odbywały się zajęcia fitness dla różnych grup wiekowych. Maraton został otwarty zajęciami zumby z profesjonalnym instruktorem. Następnie odbyły się zajęcia pilatesu, ćwiczenia poprawiające kondycję kręgosłupa oraz ujędrniające sylwetkę. Na parkiecie pojawiły się dzieci, które w rytm muzyki ćwiczyły z Kids Dance. Na zwieńczenie maratonu odbyły się zajęcia Kangoo Jumps.

maraton fitness Rogow (15)

W czasie trwania maratonu na mniejszej sali gimnastycznej odbywały się rozgrywki w piłce siatkowej. Liczba drużyn, które wyraziły chęć do wzięcia udziału przerosła oczekiwania organizatorów. W rozgrywkach naprzeciw siebie stanęli Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna oraz przedstawiciele Rady Rodziców Przedszkola. Po południu do Rogowa zjechały się drużyny z okolicznych miejscowości, które podczas rozgrywek wsparły potrzebujących przedszkolaków.

Tego dnia w Rogowie trwała rejestracja dawców szpiku kostnego. Dzięki tej akcji Rogów zyskał prawie 40 nowych potencjalnych dawców szpiku kostnego, którzy zadeklarowali chęć pomocy drugiej osobie. Dużym zainteresowaniem cieszył się Kids room, w którym pod opieką nauczycielek rodzice mogli zostawiać swoje pociechy, aby skorzystać z proponowanych atrakcji. Organizatorzy szacują, że podczas maratonu z ćwiczeń skorzystało około 400 osób.

/ fot. Sandra Jaszek-Świerczek oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here