Radlińskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej ma swoją „Kuźnię Talentów”

OPP kuznia talentow radlin
Miejsce ma służyć rozwijaniu pasji wśród dzieci i młodzieży

Dawna siedziba Przedszkola Publicznego nr 1 w Radlinie przy ul. Reymonta zyskała nowego gospodarza i szereg nowych funkcji.

Od początku lutego w budynku mieści się „Kuźnia Talentów” radlińskiego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. To miejsce rozwijania pasji wśród dzieci i młodzieży. Po gruntownych remontach w budynku odbyły się już m.in. warsztaty kulinarne z udziałem fundacji Food Think Tank z Wrocławia czy zajęcia teatralne.

- reklama -

– Po raz pierwszy w naszej historii mamy własne pracownie. Wspólnymi siłami nauczycieli, rodziców, dzieci, ludzi dobrej woli oraz sponsorów stworzyliśmy nowy punkt kulturalny na mapie Radlina – podaje Ognisko.

Kuźnia powstała dzięki współpracy pracowników OPP, rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia Ogniska oraz dzięki sponsorom i darczyńcom. – Wspólnymi siłami stworzyliśmy nowy punkt kulturalny na mapie Radlina – mówią pracownicy Ogniska.

W wyremontowanych wnętrzach przy ul. Reymonta odbywać się będą zajęcia plastyczne, teatralne, taneczne oraz muzyczne. Docelowo planuje się utworzyć w tym miejscu pracownie ceramiki i szkła. W planach są także cykliczne wystawy, wernisaże oraz koncerty.

/fot. Urząd Miasta Radlin publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here