Słynne obrazy Kossaków wkrótce w Raciborzu

kossak wojciech racibórz wystawa
Artyleria w odwrocie, szkic do panoramy Berezyna, 1896 - Wojciech Kossak Fot. pl.wikipedia.org

Za niespełna dwa tygodnie na ścianach Pałacyku Myśliwskiego RAFAKO w
Raciborzu zawisną dzieła wielkich polskich malarzy – Juliusza i Wojciecha Kossaków.

Wystawa została zorganizowana po raz pierwszy w stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W roku jubileuszu odbywała się pod Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej i pokazywana była w wypełnionych po brzegi muzealnych salach w Szwajcarii, Francji i w Polsce.

- reklama -

Mistrzowsko malowane akwarele, gwasze oraz obrazy olejne Kossaków to odwzorowany pędzlem patriotyzm i tęsknota za wolnością. Zarazem także obraz umiłowania przyrody polskiej, rodzimej tradycji, obyczajów i kultury, podziw dla poezji romantycznej. A przy tym wszystkim pamięć o potędze militarnej Rzeczypospolitej. Wszystko to na ponad 50 obrazach Juliusza Kossaka i Wojciecha Kossaka, które pochodzą z prywatnych kolekcji i na co dzień nie są dostępne dla szerszej publiczności.

Wystawa będzie bezpłatnie dostępna dla zwiedzających, począwszy od kwietnia, w kolejne weekendy – soboty i niedziele, w godzinach od 11:00-17:00.

W dni powszednie organizatorzy zapraszają szkoły, dla których mogą zorganizować bezpłatne lekcje muzealne. Mile widziane będą również inne grupy i stowarzyszenia lokalne. Zainteresowane szkoły i grupy organizatorzy proszą o zgłoszenia na adres:
[email protected]

Wystawę organizuje Fundacja RAFAKO – Grupa PBG, pod honorowym patronatem
Prezydenta Miasta Raciborza. Potrwa do 29 czerwca 2019 roku.

/RAFAKO publ. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here