COBEX chce budować – prezydent Polowy udziela pełnego wsparcia

0
Dariusz Polowy spotkał się z przedstawicielami firmy COBEX

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy spotkał się z Prezesem Zarządu COBEX, panem Andrzejem Hotlosiem oraz Wiceprezesem Zarządu, Panem Jacek Leśniowskim i zaoferował pełne wsparcie oraz pomoc ze strony Urzędu Miasta m.in. w sprawach administracyjnych.

Zadaniem ratusza, wizyta ta miała miejsce w związku z inwestycyjnymi planami firmy Cobex. Spółka planuje rozpoczęcie w Raciborzu inwestycji o szacunkowej wartości 200 mln zł. Realizacja tej inwestycji oznaczać będzie budowę nowej hali oraz zwiększenie zatrudnienia o około 30. etatów. W rezultacie przełoży się ona na rozszerzenie możliwości produkcyjnych spółki Cobex oraz zabezpieczy na długi czas rozwój firmy i zatrudnienie dla kilkuset obecnych pracowników.

- reklama -

– Modernizacja zakładu to podstawa jego funkcjonowania w przyszłości – wyjaśnił Prezes Andrzej Hotloś na spotkaniu z prezydentem

– Mam świadomość przed jak trudnym i wielkim zadaniem Państwo stoją. Z troską przyglądam się Waszym planom. Możecie Państwo liczyć na pełne wsparcie ze strony miasta. Budujcie, inwestujcie, niech w Raciborzu stoją żurawie budowlane – zachęcał prezydent D. Polowy.

Inwestycja Cobexu (dawniej ZEW, a potem SGL Carbon) ma być zrealizowana na terenie obecnego zakładu przy ul. Piastowskiej i potrwa około dwóch lat.

publ.: EmZet

#UM

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here