Jey Dee – ruszył nowy klub muzyczny w Raciborzu [ZDJĘCIA]

0

Tego można było się spodziewać. Otwarcie nowego klubu muzycznego cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W ostatkową sobotę  Jey Dee pękał w szwach. 

 

- reklama -

Od kilu lat mieszkańcy, zwłaszcza młodzi ludzie, wypowiadają się, że Raciborzu nie ma miejsca na weekendową zabawę, że brakuje klubu z prawdziwego zdarzenia. Otwarcie Jay Dee Club & Lounge (przy potocznie zwanej Odrostradzie, ul. Reymonta) w sobotni wieczór pokazało, że faktycznie takie miejsce jest potrzebne. Do późnych godzin nocnych przed klubem w długiej kolejce stali chętni na zabawę w dyskotekowych rytmach. Kilkaset osób wypełniło nowy klub, który przed laty działał pod nazwą Ozon, później After Dark.

Nazwa nowego klubu nawiązuje do inicjałów budowniczego budynku gdzie mieści się klub. Josef Doms, raciborski przedsiębiorca, pod koniec XIX wieku stworzył pierwszą w mieście fabrykę tabaki. Kiedy zakład się rozrósł  wybudował (w 1871 roku) nową fabrykę przy ulicy  Reymonta. To dziś w części fabryki, która przetrwała rozpoczyna działalność Jay Dee.

 

 

Mimo zmęczenia, ma powody do zadowolenia Rafał Rudnicki, właściciel Jey Dee. Dziś ruszył z klubem muzycznym, a już zapowiada, że w maju planuje  uruchomić konsumpcję podawaną do stolików. Jak przystało na klub muzyczny, w planach ma też cykliczne koncerty znanych wykonawców i zespołów.

W ostatnich tygodniach praca trwała niemal na okrągło. Duży nacisk położono na zabezpieczenie imprezy. W lokalu widać rozbudowany system monitoringu, nad imprezą otwarcia czuwało wielu pracowników ochrony. Właściciel lokalu w rozmowie nie kryje, że podczas przygotowania do otwarcia klubu pojawiały się różne komplikacje ale ostatecznie większość trudności udało się pokonać. Niewielkie niedociągnięcia traktuje jako lekcję, z której wyciągnie wnioski aby każda kolejna impreza była jeszcze lepsza – zapowiada.

/i/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here