Zarząd województwa przeznaczył 500 tys zł na śląskich „wodniaków”

0
Ratownicy wodni z poświęceniem wykonują swą pracę, ratując życie osób w niebezpieczeństwie. fot. : slaskiwopr

Powrót do dofinansowania działań na rzecz bezpieczeństwa osób nad wodą to jedna ze zmian w budżecie, które uchwalił Sejmik Województwa Śląskiego na ostatniej sesji.

Radni województwa śląskiego postanowili przeznaczyć pół miliona złotych w ramach dotacji dla organizacji zajmujących się ratownictwem wodnym. Ma to przyczynić się ich zdaniem do usprawnienia akcji ratunkowych oraz ułatwienia szybkiego niesienia pomocy. Ta inicjatywa Zarządu Województwa jest powrotem do tego modelu finansowania, z którego Zarząd poprzedniej kadencji wycofał się w 2016 roku. Wsparcie dla organizacji ma zostać udzielone w drodze konkursu.

- reklama -

„Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu, jak i turystów jest dla nas bardzo ważna. Ratownicy wodni z poświęceniem wykonują swą pracę, ratując życie osób w niebezpieczeństwie. Wiemy, że borykają się z brakiem sprzętu i potrzebują się ciągle szkolić. Przeznaczając pieniądze z budżetu Województwa na ten cel, chcemy dać przykład, jak ważne są działania na szczeblu samorządowym na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego w województwie śląskim” – powiedział marszałek Jakub Chełstowski.

publ.: EmZet
#UW

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here