Mistrzynie Podatków z raciborskiego Ekonomika

0
zse raciborz konkurs (2)
XI Śląski Konkurs Wiedzy o Podatkach

Julia Niemira – Adamczyk i Sandra Pluta zdobyły czołowe miejsca i tytuł laureatek w XI Śląskim Konkursie Wiedzy o Podatkach.

Konkurs został zorganizowany przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych. Droga do finału prowadziła przez etap szkolny, który polegał na napisaniu pracy na jeden z czterech z zaproponowanych przez organizatora tematów. Na tej podstawie wyłoniono 100 uczestników etapu wojewódzkiego, do którego zakwalifikowało się 11 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu: Jakub Baran, Katarzyna Będkowska, Magdalena Gajda, Kamila Kalisz, Mikołaj Muzyk, Julia Niemira-Adamczyk, Kamila Piperek, Justyna Pluta, Sandra Pluta, Dawid Wąchała, Monika Zrostek.

- reklama -

zse raciborz konkurs (1)

Dalsze zmagania konkursowe odbywały się już na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu z wiedzy o podatkach, na podstawie którego komisja konkursowa wyłoniła 25 uczestników, którzy następnie wzięli udział w części ustnej konkursu. Na tym etapie Ekonomik reprezentowały: Katarzyna Będkowska, Magdalena Gajda, Julia Niemira-Adamczyk, Sandra Pluta i Monika Zrostek. Uczennice wykazały się ogromną wiedzą z zakresu podatków i roli doradców podatkowych w prowadzeniu działalności gospodarczej. Ostatecznie najlepiej poradziły sobie uczennice klasy 4f (technik ekonomista) Julia Niemira-Adamczyk i Sandra Pluta, zdobywając II i V miejsce w województwie oraz awansując do etapu ogólnopolskiego! Ich wysiłek oraz wiedza zostały docenione przez organizatorów cennymi nagrodami. Ogólnopolskim finał odbędzie się 12 kwietnia 2019 roku.

/ZSE w Raciborzu publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here