W Mechaniku oddano do użytku nowoczesne pracownie

W Mechaniku oddano do użytku nowoczesne pracownie
W Mechaniku oddano do użytku nowoczesne pracownie

Uczniowie mogą korzystać z dziesięciu nowych pracowni szkolnych, w pełni odremontowanych i wyposażonych w najnowocześniejsze wyposażenie oraz pomoce dydaktyczne.

18 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” odbyło się uroczyste otwarcie nowych pracowni szkolnych. Uczestniczyli w nim: starosta Grzegorz Swoboda, wicestarosta Marek Kurpis, dyrektorzy innych szkół podległych powiatowi, zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie Mechanika. Oddano do użytku w sumie dziesięć pracowni, w pełni odremontowanych i wyposażonych w najnowocześniejsze wyposażenie oraz pomoce dydaktyczne. Prace remontowe oraz doposażenie w specjalistyczny sprzęt trwały od 2017 r. Całość inwestycji w szkole wyniosła prawie 3,7 mln złotych.

- reklama -

Starosta Grzegorz Swoboda podziękował poprzednim władzom powiatu za podjęcie inicjatywy remontu pracowni. Dyrektor Sławomir Janowski podziękował organowi prowadzącemu za sprawne skoordynowanie inwestycji oraz nauczycielom szkoły za zaangażowanie w realizację projektu. – Zyskaliśmy zaplecze dydaktyczne, dzięki któremu możemy kształcić młodzież na bardzo wysokim poziomie – dodał.

Po uroczystym otwarciu goście mieli okazję obejrzeć nowoczesne pracownie: maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych, pomiarów elektrycznych, mechatroniczną, odnawialnych źródeł energii, techniczną, mechaniki i podstaw konstrukcji maszyn, rysunku technicznego CAD/CAM, obróbki skrawaniem, dwie pracownie informatyczne, automatyki, urządzeń dozorowych i alarmowych. W ramach remontu odnowiono również korytarze oraz przeprowadzono termomodernizację świetlików dachowych.

Inwestycja w Mechaniku została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektów „Nowoczesne pracownie do praktycznej nauki zawodów w Powiecie Raciborskim” i „Podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w Powiecie Raciborskim – CKZiU nr 2 „Mechanik”, a także ze środków własnych powiatu i szkoły.

fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj