Święto Liczb Niewymiernych w raciborskim LO 1

0
Oliwia-Morawiec-liczba pi zso lo 1 raciborz (23)wyr
Uczniowie ocenili prace fotograficzne, które nadesłano na konkurs „MATEMATYKA ZATRZYMANA W KADRZE – Świat jest matematyczny”.

Uczniowie klas gimnazjalnych wzięli także udział w konkursie „MATEMATYKA JEST SŁODKA”, który polegał na przygotowaniu wypieków związanych z liczbami niewymiernymi.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Raciborzu wysłuchali wykładu Tomasza Szweda – nauczyciela Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu pt. „Matematyka, miłość, motywacja”. Nauczyciel w nietuzinkowej formie przedstawił „7 zasad uczenia się”, a także opisał wpływ pracy i talentu na sukcesu w nauce. Następnie uczniowie ocenili prace fotograficzne, które nadesłano na konkurs „MATEMATYKA ZATRZYMANA W KADRZE – Świat jest matematyczny”, który kierowany był do miłośników fotografii. Podczas tajnego głosowania wyłoniono następujących zwycięzców: I miejsce – Martyna Czernik, II miejsce – Julia Przybyła, III miejsce – Philipp Fuchs.

- reklama -

Oliwia-Morawiec-liczba pi zso lo 1 raciborz (24)

Młodzież obejrzała film o liczbie e, następnie gimnazjaliści oraz uczniowie klas 1M, 2M i 2BJ wysłuchali wierszy „Niewymierne”, „Bądźmy niewymierni” i „Liczby niewymierne” napisanych przez Alicję Fluder, Marię Kazimierczak i Juliannę Koczy. Odbyła się także prezentacja multimedialna i wykonaniu Pauliny Otlik – praca pt. „M.C. Escher”, Julianny Koczy – prace pt. „Historia Enigmy” i „Maurits Cornelius Escher”, Julii Przybyła – praca pt. „Enigma”.

Oliwia-Morawiec-liczba pi zso lo 1 raciborz (7)

W kategorii za walory estetyczne I miejsce za swój tort zdobyła Zuzanna Niżborska, na II miejscu sklasyfikowano ciasto upieczone przez Philippa Fuchs, a trzecie miejsce wywalczyła Julianna Koczy. W kategorii za walory smakowe wygrała Noemi Majchrzak, drugie miejsce zajęła Emilia Stefaniszyn, a trzecie ponownie Philipp Fuchs.

Organizatorami Święta Liczb Niewymiernych były nauczycielki Zespołu Przedmiotów Ścisłych. Honorowy patronat objęła Dyrekcja ZSO nr 1. Obsługę techniczną całej imprezy zapewnili: Julia Mokry, Kacper Kordek, Tymoteusz Mucha, Michael Pasker oraz Szymon Folp i Patryk Pawłowski. Pomocne były także uczennice Liceum Plastycznego: Oliwia Morawiec, Paulina Szramowska i Natalia Kosteczka, które zajęły się dokumentacją fotograficzną całej imprezy.

/ZSO nr 1 fot. Oliwia Morawiec publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here