Płatny parking przy raciborskim szpitalu? Dyrektor na tak, starosta się waha

Wciąż nie wiadomo, co dalej z parkingiem przy lecznicy na Gamowskiej. Dyrektor Ryszard Rudnik przyznaje, że szpital przeprowadził już inwentaryzację wszystkich miejsc parkingowych i przedstawił władzom powiatu raciborskiego, o ile – przy pozyskaniu środków finansowych na ten cel – udałoby się zwiększyć ich liczbę.

– Zakres prac i sama koncepcja rozbudowy jest oczywiście zależna od tego, ile pieniędzy będziemy w stanie na to przeznaczyć. Poszukaliśmy rozwiązań, które nie są zbyt drogie i wyszło, że moglibyśmy rozbudować parking o blisko sto miejsc. Obecnie jest ich około czterystu – mówi szef placówki.

- reklama -

Czy opłata za postój to realny scenariusz? Dyrektor przychyla się, co wielokrotnie podkreślał, do pomysłu wprowadzenia płatnej strefy parkowania. Starosta raciborski nie jest zwolennikiem tej idei, choć nie mówi stanowczego „nie”. Temat jest więc otwarty. Decyzja należy do powiatu.

Dyrektor Rudnik nie jest na razie w stanie podać potencjalnego przychodu z biletów za parkowanie. Jeśli powiat zdecydowałby się na takie rozwiązanie, opłata miałaby być symboliczna, co i tak byłoby z korzyścią dla samorządu, jak i samej placówki. Dochód z biletów za parking pomógłby usystematyzować przestrzeń i stworzyć kierowcom lepsze warunki do parkowania. Strefą mógłby zarządzać albo szpital, albo prywatna firma, która wzięłaby parking w dzierżawę i dzieliła się z lecznicą zyskiem.

/eu/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here