W Raciborzu ciągle trwa usuwanie skutków wichury

Wichura w Raciborzu
Wichura w Raciborzu

Mieszkańcy poinformowali Urząd Miasta aż o 73 przypadkach pojawienia się tzw. złomów lub wywrotów.

W Raciborzu wciąż widać ślady ostatniej wichury. Do Urzędu Miasta wpłynęło kilkadziesiąt pism informujących o tym, że porywisty wiatr wywrócił lub złamał drzewa. Łącznie mieszkańcy poinformowali aż o 73 przypadkach pojawienia się złomów (drzew, w których złamał się pień) lub wywrotów (drzew, które zostały wyrwane z korzeniami z gruntu).

- reklama -

Mieszkańcy mogą samodzielnie usunąć ze swojej posesji takie drzewa, ale najpierw muszą poinformować o tym UM. Wówczas na miejsce udają się pracownicy urzędu, którzy dokumentują ten fakt. Jeśli drzewo zostało wywrócone lub złamane i doszło do interwencji straży pożarnej, wówczas strażacy również informują o tym urząd w ciągu 30 dni od usunięcia drzewa. Straż dostarcza wtedy także do urzędu dokumentację fotograficzną ze zdarzenia.

Na terenach, które należą do miasta Racibórz, wiatr również dokonał spustoszeń. Ofiarami wichury zostało 16 drzew z terenów parków, skwerów i zieleni, cztery drzewa, które rosły w pasie przydrożnym oraz trzy drzewa, które rosły na nieużytkach.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here