Konkurs wiedzy „Nela. Mała reporterka” w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

0
Konkurs wiedzy w raciborskiej bibliotece
Konkurs wiedzy w raciborskiej bibliotece

W konkursie wiedzy dotyczącym dwóch tomów z serii „Nela. Mała reporterka”: „Nela i tajemnice świata” oraz „Nela na 3 kontynentach” wzięło udział 15 młodych miłośników przygody i podróży.

Na swoją pierwszą wyprawę z plecakiem wyruszyła, mając 5 lat. Wspięła się już na ponad 4000 m. n.p.m. w Andach, zaprzyjaźniła się z Masajem w Afryce, głaskała tygrysa w Tajlandii, a na Filipinach zeszła 120 metrów w głąb jaskiń. Historię Neli – najmłodszej na świecie reporterki – znają czytelnicy raciborskiej biblioteki, która specjalnie z myślą o nich zorganizowała konkurs wiedzy.

- reklama -

Dlaczego hipopotamy są groźne? Z czego są zbudowane tradycyjne domy w Etiopii? I co widnieje na koszulce, którą nosi Nela? W konkursie wiedzy dotyczącym dwóch tomów z serii „Nela. Mała reporterka”: „Nela i tajemnice świata” oraz „Nela na 3 kontynentach” wzięło udział 15 młodych miłośników przygody i podróży. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, a o wygranej zadecydowały pojedyncze punkty.

Wyniki konkursu:
1. Magdalena Gębska
2. Filip Gotzmann
3. Aleksandra Galli

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy zostali nagrodzeni dodatkowo książkami i grami planszowymi.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here