Kompletna nieodpowiedzialność pijanego ojca. Dziecko trafiło do szpitala!

Raciborska policja przypomina: Jazda quadem po lesie jest nielegalna
Pijany 32-latek przewoził quadem dziecko i spowodował wypadek. fot. : pixabay.com

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim prowadzone jest postępowanie przeciwko Adrianowi O. który pijany przewoził swojego syna na quadzie i spowodował wypadek. Dziecko z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala.

W dniu 4 kwietnia 2019 roku około godziny 10 rano patrol policji został wezwany na ulicę Przemysława w Wodzisławiu Śląskim. Podczas interwencji ustalono, że kierujący quadem Adrian O. pozostawał w stanie nietrzeźwości. Z uwagi na fakt, że mężczyzna przewoził pojazdem dziecko, chłopca przekazano pod opiekę osobie z rodziny.

- reklama -

Tego samego dnia, w rejonie parku Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim funkcjonariusze policji został wezwani do kolejnego zdarzenia drogowego. Po przybyciu na miejsce, patrol policji ustalił, że po terenie parku, wbrew zakazowi, jeździł quadem mężczyzna z małym chłopcem. W pewnym momencie pojazd uderzył w przydrożne barierki ochronne. Przed przybyciem policji i karetki pogotowia mężczyzna zabrał ranne dziecko i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Sprawcą wypadku okazał się być Adrian O., pokrzywdzonym w wypadku – jego małoletni syn Kacper.

Funkcjonariusze ustalili, ze mężczyzna udał się do miejsca zamieszkania, gdzie pozostawił syna, a następnie się oddalił. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło dziecku pomocy medycznej. Adrian O. został zatrzymany w godzinach wieczornych, był nietrzeźwy.

Małoletni Kacper O. doznał rozległych obrażeń twarzoczaszki, przebywa w szpitalu.

W dniu 7 kwietnia 2019 roku Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim, na wniosek Prokuratury Rejonowej, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec sprawcy wypadku. Postępowanie jest w toku.

EmZet

#prokuratura

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here