Pożar na terenie zakładów chemicznych w Kędzierzynie-Koźlu [WIDEO]

Pożar w Zakładach Chemicznych Azoty w Kędzierzynie- Koźlu fot.: S. Markiewka

Dziś (20.04), po godzinie 18:00, na terenie Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. doszło do gigantycznego pożaru. W wyniku pożaru trawy, ogniem zajęły się zbiorniki ze zrzutami poodpadowymi powstałymi w procesie produkcji oraz dużą ilością substancji ropopochodnej.

Jak informują służby kryzysowe sytuacja wydaje się być opanowana i nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Nadal trwa akcja gaśnicza. Pożar gaszony był również z powietrza.

- reklama -

Słup dymu widoczny jest z Raciborza, o czym poinformowali nas nasi czytelnicy. Raciborscy strażacy nie otrzymali dyspozycji udania się na miejsce akcji, ale jak sami podkreślają są w pogotowiu.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn Spółka Akcyjna to polskie przedsiębiorstwo chemiczne z siedzibą w Kędzierzynie-Koźlu (dzielnica Azoty) w województwie opolskim. Działalność spółki opiera się na dwóch równoważnych segmentach: segment nawozowy z markami Salmag, ZAKsan czy RSM oraz segment OXO obejmujący plastyfikatory oraz alkohole.

Ich produkcja jest przeznaczona przede wszystkim dla rolnictwa, budownictwa, przetwórstwa chemicznego i przemysłu tworzyw sztucznych. W skład Grupy Kapitałowej Grupy Azoty ZAK S.A. wchodzą trzy spółki: ZAKSA S.A., CTL Chemkol sp. z o.o. i PKCh sp. z o.o.[4] W 2016 r. firma zatrudniała 1569 pracowników[5], będąc największym pracodawcą w Kędzierzynie-Koźlu.

 

EmZet

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here