Przewiercą się pod kanałem Ulgi! Nowa inwestycja wodociągów

0

W dniu 19 marca 2019 roku Zakład Wodociągów i Kanalizacji podpisał umowę z wykonawcą robót budowlanych na wykonanie przejścia siecią wodociągową za pomocą przewiertu HDD pod kanałem Ulgi w Raciborzu.

Już w miesiącu kwietniu rozpoczęły się pracę przygotowawcze. Nowy odcinek zostanie wykonany równolegle do istniejącej już sieci wodociągowej. Inwestycja ta zapewni ciągłość w dostawie wody dla rozrastających się dzielnic miasta Raciborza leżących za Kanałem Ulgi tj. Brzezie, Obora i Markowice oraz gmin ościennych Lubomia i Kornowac. Budowa drugiego przejścia siecią wodociągową pod kanałem Ulgi wpłynie na zapewnienie bezpieczeństwa dostawy wody.

- reklama -

Horyzontalne przewierty kierunkowe (w skrócie HDD) to nowoczesna technologia polegająca na wykonywaniu poziomych przewiertów sterowanych. Jest ona zaliczana do grupy tzw. technologii bezwykopowych. Zastosowana metoda układania instalacji podziemnych polega na wykonaniu otworu pilotażowego, rozwierceniu go do odpowiedniej średnicy, a następnie na wciągnięciu zaprojektowanej rury osłonowej i przewodowej.

W Raciborzu wykonany zostanie odcinek o długości około 270 mb z rur PE o średnicy 315 mm w rurze ochronnej PE o średnicy 500 mm metodą HDD. Wartość robót budowlanych wyniesie 680 tysięcy złotych. Planowany termin zakończenia inwestycji to 19.06.2019 r.

EnDe

#UM Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here