Obywatelskie zatrzymanie w Krzyżanowicach. Kierowca był pijany

Rudy: Kompletnie pijany kierowca wjechał w drzewo. Zignorował orzeczony sądowy zakaz
Dzięki szybkiej reakcji innego uczestnika ruchu, nie doszło do tragedii

32-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości poza utratą prawa jazdy grożą mu nawet 2 lata więzienia.

W czwartek (02.05)  w godzinach nocnych z dzięki wzorowej postawie świadka raciborscy policjanci z drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Zgłaszający powiadomił dyżurnego policji, że w Krzyżanowicach na ulicy Tworkowskiej ujął kierowcę, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, iż kierujący fiatem poruszał się całą szerokością jezdni oraz uszkodził urządzenie elektryczne i ogrodzenie posesji.

- reklama -

– Dyżurny niezwłocznie na miejsce wysłał stróży prawa, którzy około godziny 00:10 zatrzymali ujętego 32-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał. Mundurowi natychmiast potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego, gdyż zatrzymany 32-latek po przebadaniu alkomatem w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu – informuje Mirosław Szymański, rzecznik raciborskiej policji.  – “Nie reagujesz akceptujesz” przynosi wymierne rezultaty i przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Dzięki właściwej reakcji świadka nie doszło do tragedii dodaje – cieszy się rzecznik.

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs na ręce świadka za wzorową i godną naśladowania postawę składa serdeczne podziękowania za pomoc i ujęcie nietrzeźwego kierowcy. Wyrażając jednocześnie podziw dla odwagi i tego, że nie pozostał obojętny i zareagował. – Prawidłowa reakcja zgłaszającego zapobiegła tragedii, którą mógł spowodować pijany kierowca poruszając się ulicami miasta – podkreśla Mirosław Szymański.

EnDe

#KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here