Dzień otwarty w raciborskiej bibliotece

Dzień otwarty w bibliotece
W dniu otwartym udział wzięły dzieci z raciborskich przedszkoli.

W ramach dnia otwartego Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu odwiedziło 140 dzieci z raciborskich przedszkoli.

Maluchy dowiedziały się po co w bibliotece aż dwie windy, dlaczego niszczarka zjada ważne dokumenty i jak przesunąć regał pełen książek jednym palcem. Prawie 140 dzieci z kilku raciborskich placówek przemierzało dziarsko trasę od Działu Gromadzenia i Opracowywania Zbiorów oraz Magazyn książek, przez Wypożyczalnię Główną i Mediatekę, czyli tzw. „Bibliotekę Mamusi i Tatusia”, EUREKĘ – Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży aż po Sekretariat i Dział Promocji. W każdym z tych miejsc na dzieci czekały świetne atrakcje – m.in. nauka oprawiania książek, niszczenie dokumentów czy ulubione przybijanie pieczątek z logo biblioteki. Jednak najbardziej spodobał się wyremontowany i świeżo doposażony w wygodne fotele Kącik Malucha.

- reklama -

Dzień otwarty jest organizowany co roku w ramach Tygodnia Bibliotek. To świetna okazja, aby dzieci odwiedziły działy na co dzień niedostępne dla czytelników i zobaczyły, jak wygląda praca w bibliotece „od kuchni”.

/MiPBP Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here