Siatkarze PWSZ Racibórz wicemistrzami Polski

0
Siatkarze PWSZ Racibórz wicemistrzami Polski

W kategorii Szkół Wyższych Zawodowych drużyna z Raciborza zajęła drugie miejsce w kraju, ustępując miejsca tylko PWSZ Krosno.

Siatkarska drużyna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu zagrała w finale Akademickich Mistrzostw Polski, który odbył się w dniach 9-12 maja w Rzeszowie. Przepustkę na prestiżowy turniej zespół zdobył 11-14 kwietnia na obiektach sportowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

- reklama -

W znacznie mocniej obsadzonych zawodach finałowych z udziałem 16 drużyn zawodnicy Witolda Galińskiego wyszli z grupy z drugiego miejsca po wygraniu z gospodarzem mistrzostw 2:1 oraz w tym samym stosunku z drużyną z rzeszowskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Trzeci mecz grupowy siatkarze przegrali 2:0 z drużyną Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna. W ćwierćfinale przyszło im rywalizować z zespołem Akademii Leona Koźmińskiego z Warszawy. Po bardzo emocjonującym i dobrym meczu musieli uznać wyższość przeciwnika, który wygrał końcówki setów i cały mecz 2:0 (25:22, 25:23). W kolejnej części turnieju raciborski PWSZ przegrał mecz z drużyną Politechniki Łódzkiej 2:0 oraz uzyskał zwycięstwo z drużyną Politechniki Częstochowskiej 2:1.

W generalnej klasyfikacji mistrzostw drużyna z Raciborza wywalczyła bardzo dobre VII miejsce. W kategorii Szkół Wyższych Zawodowych zajęła drugie miejsce w kraju, ustępując tylko miejsca drużynie PWSZ Krosno. Najlepsza okazała się WSZiA Opole.

Medal dla PWSZ wywalczyli: Kręcichwost Kamil, Szmajduch Michał, Dziadek Michał, Woźniak Marcin, Kostka Adam, Skupień Szymon, Andrulewicz Robert, Zasłonka Miłosz, Chałupiński Karol, Ledwoń Kacper, Żeliński Paweł, Dębski Kamil, Marchwiak Kacper. Zespół prowadził trener Witold Galiński.

fot. AZS Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here