Wodzisław Śl.: Policjanci bliżej osób niepełnosprawnych [ZDJĘCIA]

0
Policjanci wspierają osoby z różnymi dysfunkcjami czy to poprzez udział w paraolimpiadach, czy właśnie odwiedzając ich w ośrodkach.

Mundurowi z wodzisławskiej komendy od lat wspierają osoby z niepełnosprawnością. Dziś dzielnicowi odwiedzili Wodzisławski Ośrodek Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży.

Podczas ich wizyty podopieczni mogli dowiedzieć się na czym polega zawód policjanta oraz przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa.
Dzielnicowi z wodzisławskiej komendy bardzo często odwiedzają szkoły czy przedszkola i edukują najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa. Dzisiejsza wizyta była jednak nieco inna. Mundurowi odwiedzili bowiem ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy, którego podopiecznymi są dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami.

- reklama -

Policjanci wspierają osoby z różnymi dysfunkcjami czy to poprzez udział w paraolimpiadach, czy właśnie odwiedzając ich w ośrodkach. Podczas dzisiejszego spotkania mundurowi chcieli przekazać podopiecznym placówki wiedzę o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Mówili na temat prawidłowego poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię oraz tego jak unikać zagrożeń.

Wizyta policjantów stała się możliwością obejrzenia policyjnego radiowozu, włączenia sygnałów oraz zrobienia sobie wspólnego zdjęcia z mundurowymi. Dzieci zadawały dużo pytań i dziękowały stróżom prawa za przybycie.

– Aż miło było patrzeć, że mimo codziennego zmierzania się z różnymi przeszkodami, są pełne życia i energii. My cieszyliśmy się natomiast, że swoją wizytą sprawiliśmy im radość i niespodziankę -mówiła rzecznik wodzisławskiej policji.

EnDe

#KPP Wodzisław Śląski

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here