Smog ważnym tematem na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Podczas panelu omówiono m.in. kwestie dotyczące skali ubóstwa energetycznego i środków zaradczych.
W II dniu Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach odbył się panel dyskusyjny „Wciąż w smogu” poświęcony skuteczności dotychczasowych działań w walce o ochronę powietrza.

W panelu udział wzięła Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego, która podczas przemówienia zaznaczyła, że program ochrony powietrza dla województwa śląskiego jest głównym priorytetem zarządu. Podkreśliła także, że choć świadomość społeczna wzrasta z roku na rok, to wciąż brakuje środków potrzebnych na pełną termomodernizację. Zaznaczyła także, że potrzebna jest kooperacja między samorządami i współpraca subregionów.

- reklama -

Podczas panelu omówiono m.in. kwestie dotyczące skali ubóstwa energetycznego i środków zaradczych, wskazano ekonomiczne bariery w zwalczaniu niskiej emisji, zaprezentowano perspektywy termomodernizacji.

Przedstawiono także mechanizmy kontrolne i ewentualne sankcje nakładane na poziomie gminy w walce o czyste powietrze. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że województwo śląskie aktywnie wspiera gminy poprzez organizację szkoleń, warsztatów i konferencji, dzięki którym pracownicy merytoryczni jednostek samorządu terytorialnego i straży miejskich/gminnych zdobywają niezbędną wiedzę do wykonywania kontroli.

W panelu udział wzięli również: Marcin Lewenstein, Innovation Officer InnoEnergy Poland Plus, Agnieszka Liszka-Dobrowolska, założycielka portalu Oddechtozycie.pl, Jacek Ławrecki, dyrektor ds. komunikacji Polska i Kraje Bałtyckie Forum, Artur Michalski zastępca prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny, Jacek Szymczak, prezes zarządu Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, Piotr Woźny, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. programu Czyste Powietrze, Kamil Wyszkowski, dyrektor generalny Global Compact w Polsce.

EmZet

#slaskie.pl

fot.:  Tomasz Żak / BP UMWS

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Dobrze, że teraz tyle się mówi o smogu, nie to co kiedyś… człowiek nawet nie wiedział co to 🙁 dlatego cieszę się, że zdecydowaliśmy się z mężem na montaż ramek antysmogowych do okien, które zamawia się przez stronę fakro od razu na wymiar – montaż też jest sprawny i łatwy – mąż sam dał radę 😉

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here