52-letni złodziej z Raciborza w rękach policji. To nie pierwsza jego kradzież

0
Policja Racibórz
52-latek usłyszał zarzuty, a prokurator na wniosek raciborskich śledczych w sobotę 18 maja br. zastosował w stosunku do niego dozór policyjny. fot. zdjęcie poglądowe

Raciborscy policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który w dniu 15 maja br. w Raciborzu przy ulicy Mariańskiej dokonał kradzieży akumulatora samochodowego oraz innych akcesoriów. Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 52-letniego mężczyzny doszło w godzinach nocnych z 16/17 maja br. na ulicy Mariańskiej w Raciborzu. Wówczas dyżurny raciborskiej komendy Policji został powiadomiony przez poszkodowanego, że po jego posesji chodzi mężczyzna, który dokonuje kradzieży. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani mundurowi wsparci przez policjanta z kryminalnej. Stróże prawa podczas penetracji posesji zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Ucieczka złodzieja zakończyła się po kilkudziesięciu metrach, gdyż został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

- reklama -

Złodziejem okazał się być 52-letni mieszkaniec Raciborza. Jak ustalili śledczy podejrzany dokonał dwóch kradzieży z włamaniem w dniu 15 maja 2019 roku na terenie Raciborza. Pierwsze przestępstwo związane było z włamaniem do kojca i kradzieżą butli gazowej, natomiast drogie związane było z posesją zgłaszającego. Sprawca swoim działaniem przestępczym spowodował straty na kwotę kilkuset złotych. 52-latek usłyszał zarzuty, a prokurator na wniosek raciborskich śledczych w sobotę 18 maja br. zastosował w stosunku do niego dozór policyjny. Grozi mu do 10 lat pobytu w więzieniu.

EnDe

#KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here