Odra zbliża się do stanów alarmowych. Wody wciąż przybywa

0
Odra stan alarmowy

W województwie śląskim stan ostrzegawczy został osiągnięty lub przekroczony na 7 stacjach.

W Chałupkach stan ostrzegawczy wynosi 300 cm, stan alarmowy 420 cm. W Krzyżanowicach odpowiednio 360 i 500 cm, a w Raciborzu – Miedoni 400 i 600 cm.

- reklama -

Magistrat uspokaja

Raciborski magistrat wydał informację o przewidywanym wzroście poziomu wód na Odrze. Treść komunikatu poniżej:

„W związku z intensywnymi opadami deszczu występującymi w zlewni górnej Odry przewiduje się wzrost poziomu wody w rzece Odra do stanu około alarmowego. Największe natężenie wody prognozowane jest na dzień 24 maja.

W przypadku lokalnego wystąpienia gwałtownych opadów deszczu może również dojść do wzrostu poziomu wody w innych ciekach wodnych oraz rowach melioracyjnych.

Uspokajamy, że w chwili obecnej nie ma zagrożenia powodziowego dla miasta Racibórz. Służby odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe w magistracie na bieżąco monitorują sytuację i w razie potrzeby wydadzą dodatkowy komunika.”

Pogoda na dziś

Na 23 maja prognozuje się nadal opady deszczu. IMGW opracował prognozę od godz. 07:30 dnia 23.05.2019 do godz. 07:30 dnia 24.05.2019:

W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym, lokalnie burze. Prognozowana suma opadów na północy województwa do 25 mm, w centrum do 30 mm, a na południu miejscami do 45 mm. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C, w rejonach podgórskich od 12°C do 15°C, wysoko w Beskidach od 5°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i północny. W czasie burz wiatr
w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym, wysoko w Beskidzie Żywieckim przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Początkowo możliwe burze. Prognozowana suma opadów do 20 mm, na południu województwa gdzieniegdzie do 30 mm. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C, w rejonach podgórskich od 8°C do 10°C, wysoko w Beskidach od 2°C do 6°C. Wiatr początkowo umiarkowany, porywisty, później słaby, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i północny. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

/IMGW oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here