W bibliotece na Ostrogu straszył SmoG Wawelski [ZDJĘCIA]

W bibliotece na Ostrogu straszył SmoG Wawelski
W bibliotece na Ostrogu straszył SmoG Wawelski

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu obejrzały spektakl o zagrożeniach, jakie niesie za sobą brak dbałości o środowisko.

Na krakowski gród padł mroczny cień… Tym razem to nie sprawka pewnego łuskowatego potwora spod Wawelu, a znacznie groźniejszego potwora – niejaki SmoG Wawelski otulił miasto swoim trującym oddechem.

- reklama -

21 czerwca Filia nr 2 Ostróg zaprosiła dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu na spektakl teatralny pt. „Smog Wawelski” w wykonaniu aktorek z trzebińskiego Studia Teatralnego Sztuka. Występ wzbudził wiele emocji, od śmiechu na widok dostojnego króla Kraka w masce gazowej, po dreszcz strachu przy spotkaniu z tytułowym potworem.

Spektakl pokazał zagrożenia, jakie niesie za sobą brak dbałości o środowisko. Palenie śmieci, samochodowe spaliny, zanieczyszczona Wisła i wycinanie zieleni sprawiły, że Kraków po raz kolejny musiał zmierzyć się z niebezpieczeństwem. Na szczęściem i tym razem na pomoc wyruszył dzielny Szewczyk, który z pomocą małych widzów pokonał SmoGa – i zapewnił opowieści szczęśliwe zakończenie.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here