Sukces młodych piłkarzy ręcznych z Kuźni Raciborskiej

0
Drużyna SP w Kuźni Raciborskiej

Drużyna z kuźniańskiej szkoły podstawowej awansowała do finału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci.

23 maja w Szkole Podstawowej w Kuźni Raciborskiej rozegrano 1/2 finału wojewódzkiego w piłce ręcznej chłopców. Do rywalizacji stanęły drużyny ze szkół podstawowych z Bielska-Białej, Rybnika, Jastrzębia-Zdroju oraz gospodarzy z Kuźni Raciborskiej.

- reklama -

W pierwszym meczu spotkała się drużyna gospodarzy z reprezentacją szkoły podstawowej z Jastrzębia-Zdroju. Zwyciężyła Kuźnia Raciborska z wynikiem 17:6. W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny ze szkół z Rybnika oraz Bielska-Białej. Lepsza była drużyna z Bielska-Białej, wygrywając 7:5. W walce o trzecie miejsce spotkały się zespoły z Rybnika i Jastrzębia-Zdroju. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników ukazał się remis 4:4. Po rzutach karnych wygrała drużyna z Jastrzębia-Zdroju.

W finale zmierzyły się drużyny ze szkół z Bielska-Białej oraz gospodarzy z Kuźni Raciborskiej. Po zaciętym pojedynku zwyciężyła drużyna z kuźniańskiej szkoły podstawowej 19:7, awansując tym samym do finału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci.

Sędzią zawodów był Marceli Winkler. Uczniów zwycięskiej drużyny przygotowali trener Andrzej Ścierko oraz nauczycielka wychowania fizycznego Gabriela Brzeźniak.

Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa z Kuźni Raciborskiej
2. Szkoła Podstawowa z Bielska Białej
3. Szkoła Podstawowa z Jastrzębia Zdroju
4. Szkoła Podstawowa z Rybnika

Skład zwycięskiej drużyny: Halas Józef, Kijas Mateusz, Mocha Patryk, Patera Olaf, Rybczyński Patryk, Skolik Łukasz, Urbaniec Szymon, Włodarczyk Maksymilian, Wojnar Wojciech, Wójcik Borys, Zamkotowicz Adam.

fot. SP Kuźnia Raciborska
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here