Festiwal Kultury Żydowskiej na raciborskim zamku [ZDJĘCIA]

0
Festiwal Kultury Żydowskiej Kugel

Muzyka sefardyjska i klezmerska, widowisko teatralne i monodram, a także warsztaty kaligrafii, ceramiki i kuchni żydowskiej znalazły się w programie 1. edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Kugel.

25 maja na Zamku Piastowskim w Raciborzu miała miejsce pierwsza edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Kugel zorganizowanego przez Stowarzyszenie Midraszowy Teatr Żydowski z Raciborza.

- reklama -

Gwiazdą festiwalu była Anna Riveiro, jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek muzyki sefardyjskiej, która w duecie z Marcinem Davidem Królem zagrała koncert „W Krainie Sefarad”. Atrakcją wieczoru było także widowisko teatralne w wykonaniu Midraszowego Teatru Żydowskiego „Chłopiec z zapałkami”.

W programie znalazł się również monodram „Parasol” w wykonaniu Oliwii Urbanowskiej z Midraszowego Teatru Żydowskiego, a festiwal zamknął późnym wieczorem koncert w wykonaniu wybitnego duetu klezmerskiego – Duo Ruach. Tworzą go Dorothea Hegeduess (klarnet) oraz Bogusław Hegeduess (gitara, mandolina). Wcześniej odbyły się warsztaty kaligrafii, ceramiki oraz kuchni żydowskiej.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here