
W rywalizacji o tytuł „Mistrza Ortografii” w dwóch kategoriach wiekowych walczyło w sumie 39 uczniów szkół podstawowych.
3 czerwca starosta raciborski Grzegorz Swoboda wręczył nagrody laureatom XXVII edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego. W rywalizacji o tytuł „Mistrza Ortografii” w dwóch kategoriach wiekowych walczyło w sumie 39 uczniów ze szkół podstawowych z Raciborza, Kuźni Raciborskiej, Rzuchowa, Kobyli, Borucina, Pietrowic Wielkich, Pogrzebienia, Rudnika i Gamowa.
Zwycięzcy konkursu:
Grupa młodsza (kl. IV-VI)
I miejsce Sonia Janeczek, SP 15 Racibórz, op. Joanna Chrzanowska-Rybeczka
II miejsce Michał Florek, SP 4 Racibórz, op. Lidia Zalewska
III miejsce Hanna Salamon, SP Kuźnia Raciborska, op. Barbara Radziszewska
Grupa starsza (kl. VII-VIII)
I miejsce Dawid Wypler, SP 15 Racibórz, op. Katarzyna Halfar
II miejsce Kamila Janczar, SP 1 Racibórz, op. Dorota Bulenda
III miejsce Patrycja Lewandowska, SP Kuźnia Raciborska, op. Małgorzata Tykierka
Konkurs po raz dziesiąty został przeprowadzony przez Agnieszkę Czarną, nauczycielkę języka polskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Raciborzu. Honorowy patronat nad zmaganiami sprawował Starosta Raciborska, który ufundował nagrody dla zwycięzców.
fot. Starostwo Powiatowe
oprac. /kp/






![Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski w Artistic Show Dance [ZDJĘCIA] Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski Artistic Show Dance](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-skaza-raciborz.jpg)



![W Raciborzu przybywa zieleni. Wolontariusze posadzili 250 drzew [ZDJĘCIA] W Raciborzu przybywa zieleni. Wolontariusze posadzili 250 drzew](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Raciborscy-Wolontariusze-Arboretum-drzewa.jpg)



![Fani „Władcy Pierścieni” rywalizowali w konkursie na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-druzyna-pierscienia.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu [ZDJĘCIA] [WIDEO] Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/mali-odkrywcy-sztuki.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








