Pleśna za droga dla emerytów? Radna Nowacka chce obniżenia ceny

Była kandydatka na prezydenta Raciborza, uważa, że cena za 10-dniowy pobyt w Pleśnej jest zbyt wysoka, szczególnie dla emerytów

W tym roku Miasto Racibórz będzie organizatorem obozu w Pleśnej również dla dorosłych. Radna miejska Ludmiła Nowacka, uważa, że dla przeciętnego raciborskiego emeryta oferta będzie nieosiągalna.

Obecnie raciborski ratusz ma przygotowaną ofertę, która jest skierowana do pracowników Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych, nauczycieli oraz emerytowanych pracowników raciborskich szkół i przedszkoli, pracowników Urzędu Miasta, Ośrodka Sportu i Rekreacji, instytucji kultury oraz ich rodzin. Koszt dziesięciodniowego pobytu dla osoby dorosłej to 900 zł. Dla emerytów nie są przewidziane dodatkowe zniżki.

- reklama -

Cena obejmuje nocleg w 2-, 3- lub 4-osobowym baraku; wyżywienie w postaci jednego dwudaniowego posiłku w formie obiadokolacji; dostęp do prysznica, wc, umywalki i koca. Oprócz tego w tej cenie można skorzystać z rowerów, świetlicy, leżaków, parawanów i sprzętu sportowego. Cena obejmuje także transport oraz ubezpieczenie NNW. Organizator nie zapewnia: opieki medycznej, dostępu do kuchni, parkingu dla samochodów, sprzątania kontenera,pościeli, naczyń, sztućców i środków czystości.

Była kandydatka na prezydenta Raciborza, Ludmiła Nowacka, uważa, że cena ta jest zbyt wysoka, szczególnie dla emerytów, którzy, jak wiadomo, nie mają zbyt wielkich funduszy, aby pozwolić sobie na wyjazd nad morze, szczególnie w obecnie proponowanej przez urząd cenie. – Bardzo proszę o zrewidowanie możliwości obniżenia tej ceny dla emerytów, np. o 20 proc. – wnioskowała podczas ostatnich obrad Komisji Oświaty L.Nowacka.

Na apel radnej przystał Krzysztof Żychski (naczelnik WEKiS), który obiecał, że przyjrzy się jeszcze raz czy nie da się  obniżyć ceny dla emerytów. Zaznaczył jednak, że ta obecna wynika z urealnienia kosztów, a te w ostatnim czasie znacząco wzrosły, choćby w postaci podwyżki ceny dzierżawionego w Pleśnej gruntu.

– Ta kwota nie jest zbyt wygórowana, jak na dwa tygodnie nad morzem z pełnym wyżywieniem i transportem – odpowiedziała radnej przewodnicząca Komisji Oświaty, Zuzanna Tomaszewska. Dyrektor SMS szybko poprawiła przewodniczącą, że nie dwa tygodnie, a dziesięć dni i nie pełne wyżywienie, a tylko jeden posiłek dziennie. – I tak uważam, że zaproponowana cena, nawet w takim wariancie wyjazdu, dalej pozostaje bardzo atrakcyjna – upierała się przy swoim Z. Tomaszewska podczas prowadzonych przez siebie obrad Komisji Oświaty 22 maja.

Nie odpuściła również radna Nowacka, która złożyła na ręce prezydenta Dariusza Polowego interpelację, w której wnosi objęcie wyjazdu emerytów do Pleśnej programem rządowym Senior 60+.

Dorośli do Pleśnej mogą pojechać w dwóch terminach: 10.08.2019r. – 21.08.2019r. oraz 21.08.2019r. – 01.09.2019r.

EnDe

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Od wielu lat miasto co roku organizuje Plesną dla dorosłych a redakcja podajeto jako coś wyjątkowego. Trochę pamięci lub rzetelności.

  2. Radna Tomaszewska powinna sobie skorzystać z tej TAK ATRAKCYJNEJ oferty!
    Kpiny! 900zl a 10 dób, w tym dwie to przyjazd/ wyjazd., jeden posiłek i lokum kilkuosobowe?! Tylko pani Zuzia taka zadowolona!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here