Forma. Wystawa Liceum Plastycznego w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

0
Forma. Wystawa Liceum Plastycznego w raciborskiej bibliotece
Forma. Wystawa Liceum Plastycznego w raciborskiej bibliotece

Na wystawie w Galerii Gawra można oglądać prace uczniów Liceum Plastycznego w Raciborzu wykonane w pracowniach rysunku i rzeźby pod kierunkiem Justyny Reclik oraz fotografii artystycznej pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz.

W czwartek w Galerii Gawra w bibliotece przy ul. Kasprowicza w Raciborzu odbył się wernisaż wystawy prac uczniów Liceum Plastycznego ZSO 1 „Forma. Rysunek-fotografia-rzeźba”.

- reklama -

Forma jest jednym z najistotniejszych elementów w tworzeniu dzieł sztuki, zarówno malarskich, rzeźbiarskich, jak i architektonicznych. Obok treści to właśnie forma definiuje między innymi nasze postrzeganie dzieła sztuki i jego oddziaływanie. Na wystawie „Forma” w raciborskiej Galerii Gawra można zobaczyć prace uczniów Liceum Plastycznego w ZSO 1 w Raciborzu wykonane w pracowniach rysunku i rzeźby pod kierunkiem Justyny Reclik oraz fotografii artystycznej pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz. Otwarcie wystawy poprzedził wykład dr Katarzyny Kwiotek, która na przykładach dzieł z różnych epok prześledziła, jak zmieniał się język artystów na przestrzeni wieków.

fot. Zuzanna Sczyrba
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here