Raciborskie Dni Bezpieczeństwa w SOSWNiS [ZDJĘCIA]

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu spotkali się z mundurowymi.

Wydarzenie odbyło się w ramach „Dnia Bezpieczeństwa”. Katowicką komendę wojewódzką reprezentował Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach ds. Ochrony Praw Człowieka mł. insp. Krzysztof Kazek. Towarzyszyli mu policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji z Wydziałów Doboru i Szkolenia, Gabinetu Komendanta, Wydziału Prewencji i Zespołu Prasowego. W przedsięwzięciu również udział wzięli funkcjonariusze zaprzyjaźnionych służb: Wojewódzkiej i Powiatowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego oraz mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu

- reklama -

Dzień Bezpieczeństwa SOSWNiS

Celem wydarzenia było przybliżeniem dzieciom z dysfunkcjami tematu profilaktyki i bezpieczeństwa w placówce, domach i środowisku lokalnym. Hasłem przewodnim spotkania było „Ucz się, reaguj, pomagaj”.

W ramach wydarzenia odbył się pokaz radiowozów, wozów strażackich i karetki. Nie zabrakło także symulatora zderzeń użyczonego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Dla dzieci przygotowano tor, który należało pokonać na rowerze. Na zakończenie odbył się pokaz współdziałania służb w trakcie symulacji pożaru samochodu i ratowania osób znajdujących się w pojeździe. Podczas kilkugodzinnej akcji zgromadzeni uczniowie zdobyli wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

/fot. nadesłane oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here