Dni Raciborza 2019 – co jeszcze w ten weekend?

0
KULT
Kult

Dni Raciborza 2019 na Zamku Piastowskim, Festiwal Gier Planszowych w raciborskiej bibliotece, 14. Festiwal Śląskie Smaki w Rudach czy Święto Powiatu Raciborskiego na Zamku Piastowskim – zobacz, co jeszcze zaplanowano w regionie na najbliższe dni.

Tegoroczne Dni Raciborza odbędą się na Zamku Piastowskim 14 i 15 czerwca. W piątek wystąpi niekwestionowana gwiazda polskiej sceny rockowej, zespół Kult z charyzmatycznym Kazikiem Staszewskim. Przed nimi usłyszymy również rockową pochodzącą z Czeskiego Cieszyna kapelę Glayzy. W sobotę przed południem tradycyjnie Z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla wystartuje Pływadło, tym razem pod hasłem „Od 20 lat malujemy Odrą świat”. W tym samym czasie na Zamku Piastowskim odbędzie się Festiwal Przedsiębiorczości, podczas którego m.in. będzie można wyprodukować energorowerem sok, zasmakować lodów mistrza Polski czy skorzystać z symulatora wirtualnej rzeczywistości – skoczyć z deski i polecieć lotnią. Zaprezentują się też innowacyjne raciborskie przedsiębiorstwa oraz odbędą się targi pracy i edukacji.

- reklama -

W sobotę o godz. 15:30 Miasto Racibórz zaprasza dzieci wraz rodzicami na animacje z Ciocią Klocią: rozgrywki sportowe, strzelanie z mega proc, balonowe cuda – zamykanie w bańce, łapanie rybek, rurowe konstrukcje, a po nich na wspaniałą muzyczną podróż po wierszach Brzechwy z Wesołą Ferajną Berniego, która przygotowała również konkursy tematyczne.

Po południu zagra znana wszystkim raciborzanom Orkiestra Dęta Plania prowadzona przez Władysława Mołdrzyka. O 18:30 wystąpi pochodzący z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego kabaret Jurki. Po nich porządną dawkę energii dostarczy nam jeden z najlepiej brzmiących coverowych bandów w Polsce – Juicy Pop. Na zakończenie głównych obchodów organizatorzy zapraszają wszystkich na potańcówkę do późnych godzin nocnych z evergreenowym big-bandem Kurcbend.

W niedzielę w samo południe tradycyjnie nastąpi Intronizacja Króla Kurkowego w raciborskim Muzeum, a po południu miasto zaprasza na Zamek Piastowski na Święto Powiatu, w ramach którego zaprezentują się raciborskie gminy, a mocnym punktem programu będzie występ zespołu Krzikopa.

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ»

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY»

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here