Kierowca Porsche urządził sobie rajd ulicami Rybnika

0
Policjanci ruchu drogowego z rybnickiej komendy zatrzymali kierowcę samochodu Porsche Panamera, który ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. fot.: wikipedia

Policjanci ruchu drogowego z rybnickiej komendy zatrzymali kierowcę samochodu Porsche Panamera, który ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Mundurowi zarejestrowali wykroczenie policyjnym wideorejestratorem. Za nadmierną prędkość mężczyzna został ukarany grzywną, otrzymał punkty karne oraz utracił uprawnienia na okres 3 miesięcy.

- reklama -

– Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie albo inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci z Rybnika każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego – mówi nam rzecznik rybnickiej policji.

Podczas jednej z takich kontroli na ulicy Żorskiej w Rybniku, policjanci zwrócili uwagę na jadący z dużą prędkością samochód osobowy. Pomiar wideorejestratorem wykazał, że kierowca obszarze zabudowanym, na trasie Rybnik – Żory, pędził z prędkością 152 km/h.

Policjanci przerwali tą niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą porsche panamera siedział 44-letni mieszkaniec Żor. Za popełnione wykroczenie mężczyznę czeka teraz 3 – miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Ponadto zostało wdrożone postępowanie mandatowe, a na konto kierowcy wpłynęło 10 punktów karnych.

EnDe

#KMP Rybnik

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here