Eksperymenty w zasięgu ręki. Naukobus zawita do Raciborza

0
Naukobus w Raciborzu
17 i 18 czerwca Naukobus przyjedzie do Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Raciborzu.

160 małych miejscowości w całej Polsce. 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli. 20 eksponatów i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu. Naukobus warszawskiego Centrum Nauki Kopernik zawita do Raciborza.

17 i 18 czerwca Naukobus przyjedzie do Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Raciborzu. Wystawa udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Dzieci będą zachwycone, ale na wystawę zaproszeni są także dorośli. W wybranych godzinach mogą ją bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni.

- reklama -

Naukobus w Raciborzu

Dotykanie nauki

Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”. Znajdują się w nim propozycje doświadczeń, które można samodzielnie przeprowadzić w domu. Dzięki temu można dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.

Nauka inaczej

Dlaczego Naukobus jest tak interesujący? Pozwala dostrzec inną, emocjonującą twarz nauki. To nie są zwykłe lekcje biologii, chemii, fizyki czy informatyki, ale pełne niespodzianek samodzielne odkrywanie praw, które rządzą światem. 20 eksponatów daje szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę – edukatorzy pomagają zrozumieć zasady ich działania oraz przybliżają prezentowane zjawiska naukowe.
Każda wizyta trwa dwa dni, w czasie których wystawa jest rozstawiona w szkole, a uczniowie, którym towarzyszą edukatorzy, mogą z niej korzystać przez 6 godzin dziennie.

Naukobus w RAciborzu

Przez całą Polskę

Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów. Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w młodych ludziach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań. To dlatego Centrum Nauki Kopernik pomoże także nauczycielom rozbudzać w uczniach zainteresowanie nauką.

Naukobus w Raciborzu

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

/Centrum Nauki Kopernik publ. c/
fot. Wojciech Surdziel/Centrum Nauki Kopernik

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here