Droga powiatowa Gorzyce – Bełsznica zamknięta w wakacje

0
Remont drogi
Powstaną nowe chodniki, ścieżka rowerowa i 4 zatoki autobusowe. Fot. pixabay

Od 24 czerwca zostanie zamknięta dla ruchu droga powiatowa Gorzyce – Syrynia – Racibórz na odcinku od Gorzyc do Bełsznicy.

Roboty związane będą z przebudową kanalizacji deszczowej, stabilizacją gruntu, wymianą podbudowy i wykonaniem nowej warstwy asfaltu. Powstaną także nowe chodniki, ścieżka rowerowa i 4 zatoki autobusowe. Wykonawcą tej inwestycji jest firma DROGRÓD Szymon Tetla z Ćwiklic. Jej wartość wyniesie 7,4 mln. Przedsięwzięcie jest finansowane wspólnie przez Powiat Wodzisławski i Gminę Gorzyce. Na przebudowę drogi Powiat Wodzisławski pozyskał też środki z Funduszu Dróg Samorządowych.

- reklama -

Technologia robót nie pozwala na utrzymanie ruchu kołowego podczas prac. Wspomniana stabilizacja gruntu wymaga całkowitego zaniechania korzystania z drogi. W związku z tym na odcinku Gorzyce – Syrynia zostanie wyznaczony objazd, poprowadzony drogą krajową nr 78 z Gorzyc w kierunku Zabełkowa, dalej drogą krajową nr 45 do Krzyżanowic, a następnie drogą wojewódzką nr 936 do Syryni. Kierowcy samochodów osobowych i dostawczych mogą korzystać z krótszych objazdów drogami powiatowymi przez Odrę lub Czyżowice. Należy jednak pamiętać, że obowiązują na nich zakazy dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

Zmiany dotkną także komunikacji powiatowej PKS. W powodu zamknięcia drogi autobusy linii 34 Wodzisław Śl – Bluszczów oraz linii 40 Wodzisław Śl. – Racibórz kursować będą z Gorzyc przez Czyżowice w kierunku Rogowa z pominięciem miejscowości Bełsznica. W związku z tym wyłączone zostaną z użytkowania przystanki w Bełsznicy oraz przystanek w Gorzycach na ulicy Raciborskiej obok szkoły. Przystanek w Rogowie zostanie natomiast przeniesiony z ulicy Raciborskiej na ulicę Czyżowicką. Godziny odjazdów autobusów nie ulegną zmianie.

Mieszkańcy Bełsznicy mogą skorzystać z połączeń Kolei Śląskich, a następnie w Wodzisławiu Śląskim – na odcinku pomiędzy dworcem kolejowym a dworcem autobusowym – z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Przystanek autobusowy znajduje się na ulicy Witosa przy dworcu kolejowym. Przywrócenie ruchu na remontowanym odcinku zaplanowane zostało w drugiej połowie sierpnia.

/Powiat Wodzisławski publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here