Gwiazdy nie zawiodły – 65 Memoriał Janusza Kusocińskiego [ZDJĘCIA]

0
Memoriał Janusza Kusocińskiego to najstarszy polski mityng lekkoatletyczny.

Najlepsi lekkoatleci na świecie rywalizowali podczas 65. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim, wśród nich raciborzanka, Justyna Święty-Ersetic.

Program tegorocznego memoriału był niezwykle bogaty. Oprócz dobrze obsadzonych biegów krótkich i długich, kibice mogli podziwiać stojące na wysokim poziomie zawody w skoku wzwyż, w dal i o tyczce oraz rzutu młotem i pchnięcia kulą.

- reklama -

W uroczystym otwarciu zawodów uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski i minister sportu i turystyki Witold Bańka.

„Stadion Śląski udowadnia, że jest najlepszym obiektem lekkoatletycznym w Polsce. Dysponujemy najlepszą infrastrukturą, a tysiące kibiców, dopingujących gwiazdy światowej lekkoatletyki tworzą wyjątkowy klimat. To znakomita okazja, by zobaczyć najlepszych lekkoatletów na żywo, ale także zaszczepić wśród najmłodszych sportową pasję, w czym wspierają nas sportowe ambasadorki Stadionu Śląskiego – Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic i Ewa Swoboda” – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

Na Stadionie Śląskim mogliśmy oglądać nie tylko polską czołówkę, z Anitą Włodarczyk, Justyną Święty-Ersetic, Ewą Swobodą, Kamilą Lićwinko, Wojciechem Nowickim, Pawłem Fajdkiem, Piotrem Liskiem, Pawłem Wojciechowski, Michałem Haratykiem, Konradem Bukowieckim, ale także medalistów mistrzostw Europy, świata i igrzysk olimpijskich m.in. Marije Łasickiene w skoku wzwyż, Sama Kendricksa w skoku o tyczce, Briannę Rollins i Nię Ali w biegu na 100 m przez płotki.

Znakomity pojedynek w rzucie młotem stoczyli najlepsi polscy zawodnicy – Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki. Ostatecznie lepszy okazał się ten pierwszy, posyłając młot na odległość 80,87 m. W rywalizacji pań Anita Włodarczyk uplasowała się na drugiej pozycji. Bieg na 100 metrów przez płotki wygrała Karolina Kołeczek, ustanawiając swój rekord życiowy, a w biegu na 100 metrów bezkonkurencyjna okazała się Ewa Swoboda.

Z okazji przypadającego w tym roku 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a także obchodów stulecia wybuchu Powstań Śląskich, obchodzonych w tym roku w regionie, specjalną atrakcją był bieg na 100 metrów w przedwojennych strojach z 1929 roku.

Memoriał Janusza Kusocińskiego to najstarszy polski mityng lekkoatletyczny. Wstęp na tegoroczne zawody był bezpłatny. Lekkoatletów dopingowało 14 125 widzów.

EnDe

fot.: Marek Biczyk

#slaskie.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here