Frajda na dwóch kółkach, czyli Raciborski Festiwal Rowerowy [ZDJĘCIA]

0
Festiwal Rowerowy cieszył się sporym zainteresowaniem raciborzan. fot. D. Niestroj

Bezpłatny serwis rowerowy, tor do pumptracka, miasteczko ruchu drogowego i wiele innych atrakcji czekało dziś, 23 czerwca, na gości raciborskiego festiwalu rowerowego pod nazwą „Racibórz kocha rower”. Na wydarzeniu zjawili się prezydent Raciborza – Dariusz Polowy oraz naczelnik WEKiS – Krzysztof Żychski.

Podczas imprezy miały miejsce następujące atrakcje:

- reklama -

– Miasteczko ruchu drogowego – gdzie małoletni kandydaci mogli się przygotować do zdania egzaminu na kartę rowerową. Jazda po miasteczku ma nauczyć bezpiecznego poruszania się rowerem, wykorzystywania wiedzy teoretycznej w rozpoznawaniu i przestrzeganiu znaków drogowych. Poza tym uczy integracji i jazdy z innymi rowerzystami.

– Bezpłatny serwis rowerowy – w serwisie rowerowym raciborzanie mogli dokonać nie tylko przeglądu technicznego swoich jednośladów, ale także podstawowych napraw i regulacji. Warto pamiętać, że właściwa konserwacja rowerów ma wpływ nie tylko na ich sprawność, ale także nasze bezpieczeństwo i innych użytkowników ruchu drogowego.

– Tor Pumptrack – specjalnie zaprojektowany tor przeszkód, składający się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek”, ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. Ta atrakcje cieszyła się szczególnym zainteresowaniem gości festiwalu.

Odbył się również pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, oraz pokaz strzelecki z użyciem laserowego trenażera strzeleckiego przygotowany przez raciborski oddział Straży Granicznej.

Od godz. 16:00 również nie zabrakło atrakcji. Wystąpiły mażoretki ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło, a także zespoły: Alge’Aters, The Goods, The October Leaves, Big Band Plania.

En|De

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here