VII Spotkanie z Afryką przy kościele NSPJ [ZDJĘCIA]

0
VII Spotkanie z Afryką
VII Spotkanie z Afryką

Celem festynu było zgromadzenie środków finansowych na wsparcie budowy dalszej części kompleksu edukacyjnego w Baffoussam.

Projekt Młodzi dla Kamerunu zorganizował VII Spotkanie z Afryką, które odbyło się przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu 23 czerwca. W programie znalazły się koncerty: Midraszowego Teatru Żydowskiego oraz Składu Raciborskich Wieczorów Uwielbienia. Była także okazja do posłuchania świadectwa diakona Rudolfa Wilczka, którego zaangażowanie misyjne sięga aż po Indie, Boliwię czy Papuę-Nową Gwineę. Na pogadankach misyjnych usłyszeć można było również kleryka z Togo Romualda Mozou, który od 2018 r. jest w parafii NSPJ w Raciborzu i w tym mieście uczy się języka polskiego. Punktem centralnym spotkania była uroczysta Eucharystia.

- reklama -

Imprezie towarzyszyła wioska misyjna, w której znalazły się: kącik misyjny, gry i zabawy dla dzieci, „dycha na misje” (której celem jest wspólne tworzenie różańców), bańki mydlane, malowanie buziek, zaplatanie warkoczyków, granie na bębenkach, dmuchany zamek, sklepik, kawiarenka ze słodkościami, stanowisko grillowe, warsztaty malowania, fotobudka, wata cukrowa ks. Adama oraz Lody Mistrzowskie – naturalnie dobre „Szypuła”. Na koniec można było obejrzeć film pt. „Helenka” opowiadający o 26-letniej świeckiej misjonarce, która pojechała do Boliwii opiekować się dziećmi w Ochronce prowadzonej przez siostry Służebniczki. Tam została zamordowana. Śp. Helena Kmieć uczestniczyła w III Spotkaniu z Afryką.

Celem festynu było zgromadzenie środków finansowych na wsparcie budowy dalszej części kompleksu edukacyjnego w Baffoussam.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here