Młodzi raciborzanie już na obozie w Pleśnej [ZDJĘCIA]

0
Młodzi raciborzanie już w Pleśnej

Pierwszy turnus obozu trwać będzie do 8 lipca i uczestniczy w nim 139 osób.

Wczoraj, 23 czerwca, z Raciborza wyruszyły trzy autokary z dziećmi i młodzieżą, które wyjechały na obóz wypoczynkowy do Pleśnej. Pierwszy turnus obozu trwać będzie do 8 lipca i uczestniczy w nim 139 osób. Kolejne dwutygodniowe turnusy rozpoczynają się 9 i 25 lipca.

- reklama -

Jednym z pierwszych i podstawowych punktów programu wakacji w Pleśnej jest apel i zapoznanie uczestników z regulaminem obozu. Każdy dzień rozpoczyna się od gimnastyki. W czasie trwania wypoczynku zaplanowano również wycieczki autokarowe, piesze i rowerowe m.in. do Kołobrzegu, Mielna i Sarbinowa. W programie także udział w imprezach lokalnych i obozowych, konkurs czystości, plażowanie i kąpiel w morzu, nauka pływania, gry i zabawy. Tradycją obozów są zwiady terenowe, ogniska ale także pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa.

Nad uczestnikami wyjazdu opiekę sprawuje komendant i jego zastępca, 10 wychowawców, dwóch ratowników, pielęgniarka, konserwator, pracownik usług sanitarnych i cztery kucharki.

Aktualności z I turnusu obozu w Pleśnej można śledzić na Facebooku na profilu „Pleśna – Obóz Wypoczynkowy dla Młodzieży, I turnus”.

fot. UM Racibórz, Facebook „Pleśna – Obóz Wypoczynkowy dla Młodzieży, I turnus”
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here