Mistrzostwa Polski PZLA U20 wkrótce w Raciborzu

Mistrzostwa Polski U20
Twarzą imprezy jest mistrzyni Europy Justyna Święty-Ersetic.

Od 3 do 5 lipca na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu zmagać się będzie 500. sportowców. Sędziować będzie 120. arbitrów.

Racibórz jest gospodarzem tegorocznych 73. Mistrzostw Polski U20 pod kierownictwem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wybór gospodarza imprezy o takiej randze nigdy nie jest przypadkowy – mówi Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy, który zachęca Raciborzan do kibicowania młodym sportowcom. Twarzą imprezy jest mistrzyni Europy Justyna Święty-Ersetic.

- reklama -

Jest mi niezmiernie miło, że Polski Związek Lekkiej Atletyki przyznał Raciborzowi
tak ważną imprezę sportową. Mamy piękny, nowo wybudowany stadion, jak również całą infrastrukturę, która pozwoli na sprawne przeprowadzenie tych mistrzostw – powiedziała Justyna Święty-Ersetic, złota medalistka Mistrzostw Europy w biegu na 400 m.

Wybranie Raciborza na gospodarza mistrzostw jest tym cenniejsze, że w tym roku przypada 100- lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co tylko podnosi i zwiększa rangę tego jakże doniosłego, sportowego wydarzenia. Wierzę, że nasze gościnne i życzliwe miasto, będzie przyjazne też i dla Was, jako młodych sportowców, przed którymi stoi szansa na zdobycie nie tylko medali, ale również awansu do mistrzostw Europy juniorów – zachęca minister Michał Woś.

Ceremonia otwarcia PZLA Mistrzostw Polski U20 odbędzie się 3 lipca o godz. 17.00 na stadionie OSiR przy ul. Zamkowej w Raciborzu.

Szczegóły wydarzenia w ZAPOWIEDZIACH- Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U20 na stadionie OSiR w Raciborzu 3-5 lipca-  

Mistrzostwa Polski U20 w Raciborzu

/UM Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here