Michał Ziółkowski prezesem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu

Michał Ziółkowski ZWIK
Prezesem zarządu ZWiK został Michał Ziółkowski

Rada Nadzorcza Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Raciborzu 24 czerwca 2019 r. powołała nowy zarząd spółki.

Prezesem zarządu ZWiK został Michał Ziółkowski, a jego zastępcą Stanisław Janik.

- reklama -

Michał Ziółkowski ma 39 lat. Pochodzi z Raciborza, gdzie ukończył II Liceum Ogólnokształcące. Jest absolwentem prestiżowej uczelni biznesowej: Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, na której ukończył studia pierwszego i drugiego stopnia uzyskując tytuły licencjata oraz magistra w zakresie zarządzania biznesem. Posiada również tytuł Bachelor (BA) amerykańskiej uczelni National Louis University z Chicago. Ponadto ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

W 2003 roku podjął pracę w Elektrowni w Połańcu, piątego co do wielkości wytwórcy energii elektrycznej w Polsce. Była to wówczas jedna z pierwszych sprywatyzowanych elektrowni w naszym kraju. Rozpoczął tym samym pracę dla największych korporacji energetycznych na świecie – belgijskiej Electrabel, a następnie dla francuskiej GDF-SUEZ. Zdobywając doświadczenie zawodowe przeszedł przez wszystkie szczeble kariery: od stanowiska referenta do stanowisk menedżerskich. Sentyment do rodzinnego miasta sprawił, że w 2009 roku wrócił do Raciborza i został przedsiębiorcą. Stworzył firmę działającą w branży reklamowej i public relations, którą z powodzeniem prowadził do 2019 roku. Prywatnie – mąż i ojciec czteroletniej córeczki.

Stanisław Janik ma 45 lat, ukończył studia na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Inżynieria Środowiska w zakresie inżynierii procesowej uzyskując tytuł magistra. Od 22 lat swoją karierę zawodową związał z raciborskimi wodociągami. W 2007 roku objął stanowisko kierownicze w dziale produkcji wody, a w latach 1997-2006 pełnił funkcje mistrza produkcji wody w dziale produkcji wody i sieci wodociągowej. Warto wspomnieć, że w latach 2002-2004 roku był współautorem opracowanego planu modernizacji stacji uzdatniania wody przy ul. 1 Maja 8 i utworzenia centralnej dyspozytorni przy wykorzystaniu środków pomocowych z Duńskiej Agencji Ochrony Środowiska.

 Stanisław Janik
Stanisław Janik

Ponadto w latach 2005-2009 brał czynny udział w pracach Biura Realizacji Projektu w ramach Funduszy Spójności w obszarze ujęć, stacji uzdatniania i przepompowni. Autor publikacji w czasopismach branży wod-kan., prelegent wielu konferencji naukowych.
W marcu 2019 roku rozpoczął studia podyplomowe Executive Master of Business Administration (MBA) w branży wodociągowej na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Prywatnie żonaty, dwójka dzieci, miłośnik gór i dalekich wypraw rowerowych.

/UM Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj