Ruda Śląska: krematorium dla zwierząt oficjalnie otwarte

0
krematorium dla zwierzat ruda slaska (1)
Ośrodek kremacji dla zwierząt. Fot. UM Ruda Śląska

W Rudzie Śląskiej powstał największy w regionie ośrodek kremacji dla zwierząt.  Jego celem jest to, aby właściciele zwierząt mogli jak najbardziej łagodnie przejść przez trudny  dla nich moment.

Ośrodek kremacji dla zwierząt towarzyszących Esthima będzie świadczył usługi kremacji zwierząt takich jak psy, koty, chomiki, papugi czy szynszyle. Możliwe będzie również skremowanie egzotycznych zwierząt, takich jak legwany czy węże. W ośrodku można skorzystać z kremacji grupowej bądź indywidualnej, z możliwością odzyskania prochów czy uczestnictwa w ceremonii. W budynku znajdują się pomieszczenia, w których można pożegnać się ze swoim zwierzęciem. Krematorium nie posiada cmentarza, jest za to ogród pamięci, który będzie służył refleksji i spokojnej zadumie właścicielom zwierząt. Jak mówią inicjatorzy celem ośrodka jest to, aby właściciele zwierząt mogli jak najbardziej łagodnie przejść przez trudny dla nich moment.

- reklama -

Ośrodek należy do firmy Esthima, która jest częścią grupy francuskiej La Compagnie des Vétérinaires. Działa ona 20 lat na rynku weterynaryjnym. Ośrodek powstał na terenie Rudy Śląskiej przy ulicy Noworudzkiej 11. Anna Winter – dyrektor zarządzający Esthima wyjaśnia, że usługi krematorium skierowane będą do właścicieli zwierząt towarzyszących oraz lecznic weterynaryjnych. Koszt spopielenia i pochówku zwierzęcia waha się od 185 do nawet 1300 zł. Obiekt wyposażono w sprzęt, który będzie dokładnie kontrolował i minimalizował emisję zanieczyszczeń. Ośrodek jest zlokalizowany w strefie przemysłowej, z dala od zabudowań mieszkalnych.

Dyrektor zarządzający Esthima Anna Winter zauważyła, że w Polsce niewiele mówiło się do tej pory o tego typu usługach. Wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer przyznał, że miał wątpliwości dotyczące tej inwestycji w mieście. Na uroczystym otwarciu ośrodka powiedział jednak, że gratuluje odwagi i wizjonerstwa, które były niezbędne do stworzenia tego miejsca. Wiceprezydent wyraził swoją dumę i stwierdził, że korzyści będą odczuwalne dla wszystkich.

Oficjalne otwarcie ośrodka odbyło się 25 czerwca. Fot. UM Ruda Śląska

/źródło: rudaslaska.com.pl oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here