Seniorzy odebrali świadectwa w Rudach

0
fot. UTW Rudy

Szczególne podziękowania zostały skierowane do Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska pana Pawła Machy oraz Nadleśniczego w Rudach pana Roberta Pabiana, za pomoc i wsparcie działalności UTW w Rudach.

25 czerwca w murach Opactwa rudzkiego odbyło się zakończenie roku akademickiego dla członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rudach, który działa tam od 2017 roku.

- reklama -

Uroczystość rozpoczął Przewodniczący UTW pan Roman Oberaj, witając wszystkich przybyłych. Następnie głos zabrał gospodarz obiektu ks. dyr. Jan Rosiek, który w swej przemowie wskazał na ważny aspekt edukacji w Rudach, mającej swój początek już za czasów Zakonu Cystersów. Głos zabrała również pani wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk odczytując skierowany do członków UTW list gratulacyjny.

Po wystąpieniach zarząd rozdał członkom świadectwa, a wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe oraz okolicznościowe dyplomy.

Gościem specjalnym zaproszonym na uroczystość był misjonarz o. Beniamin Remiorz, który w swoim wystąpieniu podzielił się z wszystkimi obecnymi swoimi doświadczeniami w pracy misyjnej. Osoby, które zaangażowały się w akcję „Znaczek na misje” dla Zakonu Ojców Werbistów otrzymały szczególne podziękowania i zostały przez misjonarza nagrodzone.

Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy udali się na tradycyjną kawę i kołacz.

/Rudy24, fot. UTW Rudy, MG/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here