
Mundurowi sprawdzają warunki w jakich łowią ryby, przypominając o zakazie kąpieli w miejscach zabronionych oraz o zachowaniu środków ostrożności podczas pobytu nad wodą.
Już po raz kolejny raciborscy dzielnicowi wspólnie z ratownikami WOPR kontrolowali zbiorniki wodne i baseny na terenie powiatu raciborskiego, które niejednokrotnie są ulubionym miejscem zabaw i wypoczynku letniego dzieci, ale również sposobem amatorskiego połowu ryb. Szczególnie teraz w okresie wakacyjnym, mundurowi częściej patrolują tereny wokół zbiorników wodnych w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
Dzieci i młodzież bardzo często latem dużo czasu spędzają nad wodą. Niestety zdarza się, że wybierając zabawę na świeżym powietrzu, wchodzą do wody wbrew zakazom umieszczonym na znakach i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Szczególnie teraz w okresie wakacji kiedy temperatura na dworze skłania do kąpieli w wodzie. Dlatego raciborscy dzielnicowi wspierani przez ratowników WOPR w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych i wszystkich mieszkańców, regularnie patrolują teren wokół zbiorników wodnych i basenów na terenie całego powiatu raciborskiego sprawdzając, czy nie przebywają tam dzieci bez nadzoru dorosłych czy też młodzież.
Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju do końca września 2019 r.
Akcja została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2019 w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.
/KPP Racibórz, MG/





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)

![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)


![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





