Projekt Understand: za nami pierwszy tydzień warsztatów

0
Gabriel i Benjamin przyjechali do Raciborza w ramach projektu Understand. fot. RCK

To już trzeci rok współpracy Raciborskiego Centrum Kultury z największą organizacją młodzieżową na świecie AEISEC (oddział Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach). W tym roku Racibórz gości Gabriela Hayuno z Indonezji i Benjamina Reinhardta z USA.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych. W młodszej (7-12 lat) dzięki nauce poprzez zabawę, dzieci poznają podstawowe zwroty i wyrażenia w języku angielskim oraz indonezyjskim. Powadzone są zabawy ruchowe połączone z nauką słówek oraz ćwiczenia językowe z quizami dotyczącymi wymowy. Wolontariusze przygotowali również prezentacje multimedialne o kulturze, tradycyjnych potrawach, największych zabytkach czy narodowych sportach.

- reklama -

W grupie starszej powyżej 13 lat młodzież doskonali umiejętności posługiwania się językiem angielskim poprzez udział w dyskusjach m. in. o stereotypach na temat ludzi z Azji czy ciekawostkach geograficznych.

W ubiegłym tygodniu wolontariusze mieli okazję spotkać się z wiceprezydentem Miasta – Michałem Fitą oraz organistą Kościoła Farnego Arkadiuszem Popławskim, z którym Gabriel mógł zagrać po wieczornej mszy. Poza zajęciami w RCK goście zwiedzają Racibórz oraz jego okolice.

W miniony weekend przy okazji INTRO Festivalu 2019, na Raciborskim Zamku stworzono stoisko RCK i AIESEC, przy którym można było spotkać Gabriela i Bena w towarzystwie 20 innych wolontariuszy oraz pracowników Raciborskiego Centrum Kultury. Wolontariusze zwiedzili również Browar Zamkowy.

W tym tygodniu wraz z Benem, Gabrielem i raciborskimi uczestnikami projektu UNDERSTAND zaplanowano piknik grillowy w RCK DK „Strzecha”, a także wycieczkę do ZOO w Opolu.

Jak widać te warsztaty to nie tylko teoria, ale przede wszystkim wspólne spędzanie czasu, wymiana doświadczeń oraz możliwość funkcjonowania w życiu codziennym, posługując się językiem angielskim.
Dzieci i młodzieży, które nie zdążyły bądź nie mogły wziąć udziału w zeszłym tygodniu będą mogły wziąć w nich udział w kolejnych dniach – od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.30 – 12.00 dzieci w wieku 7- 12 oraz 13.00 – 15.30 młodzież powyżej 13 lat.

/RCK, MG/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here