Dwa listy gończe – kuźniański dzielnicowy ujął poszukiwanych

fot. pixabay

Kuźniański dzielnicowy w sobotnie przedpołudnie w trakcie służby uzyskał informacje, z której wynikało, że po terenie miejscowości Górki Śląskie porusza się samochód Alfa Romeo, którego kierujący prawdopodobnie ma zatrzymane uprawnienia do kierowania.

Mundurowy natychmiast zareagował udając się do wskazanej w informacji miejscowości. Gdy dojechał na miejsce bardzo szybko napotkał wskazany w informacji samochód dokonując jego zatrzymania na  ulicy Ofiar Oświęcimskich. – relacjonuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

- reklama -

– Tu informacja się potwierdziła, gdyż za kierownicą pojazdu siedział 30-letni mieszkaniec Rybnika. Po sprawdzeniu mężczyzny przez dzielnicowego w policyjnych bazach danych okazało się, że kieruje on samochodem wbrew obowiązującemu zakazowi prowadzenia pojazdów wydanemu przez sąd. Ponadto okazało się, że 30-latek jest poszukiwany przez Sąd w Rybniku nakazem doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności.
Policjant sprawdził także jeszcze pozostałych trzech pasażerów alfy w systemie i tu pojawiła się kolejna niespodzianka. Okazało się, że  26-letnia pasażerka mieszkanka Żor jest także poszukiwana listem gończym wydanym przez wodzisławską prokuraturę. Obie poszukiwane osoby zostały zatrzymane i trafiły do policyjnego aresztu, a następnie w dniu dzisiejszym (22 lipca) odwiezione do zakładów karnych, gdzie będą odbywać wymierzona im karę. – informuje raciborska policja.

 

/KPP Racibórz, MG/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here