Policja w Kuźni Raciborskiej ma nowy alkomat

Nowy alcoblow dla kuźniańskich mundurowych
Nowy alcoblow dla kuźniańskich mundurowych

Urządzenie to alkomat z sensorem elektrochemicznym używane do wstępnych badań dużej liczby osób w krótkim czasie.

22 lipca Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska Paweł Macha przekazał na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej kom. Marka Ryszka nowy tester trzeźwości zwany popularnie alcoblow. Urządzenie w całości ufundowała Gmina Kuźnia Raciborska.

- reklama -

Jak podkreśla policja, władze samorządowe z Kuźni Raciborskiej od lat bardzo chętnie wspierają wszelkie inicjatywy, które policjanci podejmują na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Każdorazowo angażują się w działania, popierają przedsięwzięcia, aktywnie uczestniczą w realizacji konkretnych akcji i zadań. Tym razem samorządowcy zakupili i przekazali na ręce komendanta niezawodne urządzenie, jakim jest alcoblow, dzięki któremu w zaledwie kilkanaście sekund, w bezdotykowy sposób można sprawdzić stan trzeźwości. Dlatego też otrzymany sprzęt niewątpliwie ułatwi funkcjonariuszom przeprowadzanie kontroli kierowców.

Urządzenie to jest alkomatem z sensorem elektrochemicznym, używanym do wstępnych badań dużej liczby osób w krótkim czasie. Alkomatem alcoblow policjanci będą w stanie przeprowadzić kilka tysięcy pomiarów na jednym komplecie baterii, a brak potrzeby używania ustnika powoduje, że alkomat jest bardzo ekonomiczny w użyciu. Alkomat będzie wykorzystywany przez kuźniańskich stróży prawa w codziennej służbie.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here