Drugi most w Syryni zostanie przebudowany

0
Syrynia most
Ze strony powiatu umowę podpisał starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła. W imieniu firmy podpis złożył Krzysztof Grodzicki.

Dzięki środkom pozyskanym przez władze powiatu z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury, w Syryni zostanie zmodernizowany kolejny obiekt mostowy.

W ubiegłym roku za ok. 900 tys. zł Powiat wyremontował most w Syryni w ciągu ul. Raciborskiej, na wysokości siedziby Powiatowego Zarządu Dróg. Teraz przyszła kolej na most w przebiegu tej samej drogi, tyle że nad linią kolejową nr 192. Umowę w tej sprawie podpisano 23 lipca w starostwie. Ze strony powiatu dokonał tego starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła. W imieniu firmy podpis złożył Krzysztof Grodzicki.

- reklama -

 

Koszt przedsięwzięcia to ok. 1,2 mln zł, z czego połowa pochodzić będzie z budżetu państwa z dotacji pozyskanej przez zarząd powiatu. Co ciekawe, początkowo wartość inwestycji szacowano na ok. 1,9 mln zł, przez co Powiat pozyskał z budżetu państwa ok. 950 tys. zł. Co się stanie z oszczędnościami po przetargu? Na to władze powiatu też już mają pomysł. – Robimy wszystko, by przekonać ministerstwo, by powstałej różnicy do budżetu nie zwracać, ale wykorzystać na inne zadania drogowe w naszym powiecie – deklaruje starosta Leszek Bizoń.

Wykonawcą zadania jest wyłoniona w przetargu firma Detal Mosty Piotr Włoch Krzysztof Grodzicki s.c. z Sułkowic. To ta sama firma, która w ubiegłym roku remontowała pierwszy z mostów. Dzięki temu – jak deklaruje wykonawca – dobrze znane są już mu warunki terenowe oraz rynek dostawców, a to powinno pomóc w sprawnej realizacji inwestycji.

Termin realizacji wyznaczono do końca listopada. Niestety ze względu na warunki terenowe przebudowa mostu wymagać będzie całkowitego zamknięcia odcinka drogi dla ruch. Wyznaczone zostaną objazdy.

Syrynia most do przebudowy

/Powiat Wodzisławski publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here