Magdalena Modrzejewska i Patryk Rożenek medalistami Mistrzostw Polski

0

Licealiści z raciborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego dobrze zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski Juniorów.

Magdalena Modrzejewska po emocjonującym pojedynku na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym wygrała rywalizację. Tym samym podopieczna trenera Rafała Bałysa ustanowiła swój rekord życiowy, osiągając czas 2.16,19. Patryk Rożenek sięgnął po dwa brązowe medale w stylu grzbietowym na 50 i 100 metrów.

- reklama -

Kilku raciborskim zawodnikom zabrakło szczęścia, po zaciętych bojach zajmowali czwarte miejsca – Paweł Smoliński, Oskar Mosek, Mateusz Zając. W finałach A pływali ponadto Wiktoria Smętek, Maciej Matyjasek, sztafety 4×100 metrów stylem zmiennym chłopców, 4×200 metrów stylem dowolnym chłopców.

Co ciekawe, pływacy SMS-u w większości byli o rok młodsi od swoich rywali. Ich dobra postawa, jak i innych zawodników z Górnego Śląska, zaowocowała drugim miejscem województwa śląskiego w klasyfikacji generalnej.

W Lublinie wśród 16-latków najlepiej zaprezentowała się utalentowana Maja Wygnał, która trzykrotnie walczyła w finałach A w stylu grzbietowym. W najlepszej dziesiątce walczyła także Oliwia Mosek i Bartosz Burszyk oraz sztafeta dziewcząt 4×100 metrów stylem zmiennym. Finały B (miejsca 9-16) były udziałem Patrycji Wiktorowicz podczas zmagań 15-latów w Oświęcimiu. Podopieczna Marii Gawliczek bardzo poprawiła rekordy życiowe, co sprawiło radość i samej zawodnicze jak i jej kibicom.

Finałowe lokaty uczniów ZSOMS: 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat, Drzonków 18/21.07.19 r. – 8 torów, 87 klubów, 361 zawodników:

Magdalena Modrzejewska – Victoria Racibórz

1m 200 metrów stylem grzbietowym 2.16,19

5m 100 metrów stylem grzbietowym 1.05,45 (el. 1.04.84)

8m 50 metrów stylem grzbietowym 0.31,01 (el. 30,76)

Patryk Rożenek – Górnik Radlin

3m 50 metrów stylem grzbietowym 0.26,64

3m 100 metrów stylem grzbietowym 0.57,61

9m 200 metrów stylem grzbietowym 2.08,08

Paweł Smoliński – Junior Kluczbork

4m 50 metrów stylem motylkowym 0.25,07

4m 50 metrów stylem dowolnym 0.23,95

6m 50 metrów stylem klasycznym 0.30,07 (el. 0.29,49)

13m 100 metrów stylem dowolnym 0.53,11

Mateusz Zając – Victoria Racibórz 

4m 200 metrów stylem grzbietowym 2.05,93

4m 100 metrów stylem grzbietowym 0.27,51

7m 50 metrów stylem grzbietowym 0.27,51

Oskar Mosek – Victoria Racibórz

4m 50 metrów stylem klasycznym 0.29,56 (el. 0.29,41)

8m 100 metrów stylem klasycznym 1.05,94

12m 200 metrów stylem klasycznym 2.28,02

Wiktoria Smętek – MMKS Kędzierzyn-Koźle

5m 400 metrów stylem zmiennym 5.07,42

6m 200 metrów stylem klasycznym 2.40,93

7m 200 metrów stylem zmiennym 2.25,73

Maciej Matyjasek – MMKS Kędzierzyn-Koźle

8m 100 metrów stylem motylkowym 0.56,74

8m 200 metrów stylem motylkowym 2.97,15 (el. 2.06,14)

Maja Śliwa – Hobby Sport Kietrz

9m 200 metrów stylem grzbietowym 2.24,59

11m 100 metrów stylem grzbietowym 1.06,92

Katarzyna Zarembik – Victoria Racibórz

10m 200 metrów stylem dowolnym 2.10,11 (el. 2.10,08)

10m 400 metrów stylem dowolnym 4.33,47

14m 100 metrów stylem dowolnym 1.00.37

Dominik Dudys – Victoria Racibórz

10m 50 metrów stylem dowolnym 0.24,21

15m 100 metrów stylem dowolnym 0.53.65 (el. 0.53,27)

Natalia Kaczor – Junior Kluczbork 

11m 200 metrów stylem dowolnym 2.10,43

14m 400 metrów stylem dowolnym 4.37,73

Kacper Mistrzak – Hobby Sport Kietrz

11m 50 metrów stylem klasycznym 0.30,55

Dawid Bubak -Victoria Racibórz

12m 100 metrów stylem klasycznym 1.06,91 (el. 1.06,89)

15m 50 metrów stylem klasycznym 0.30,64

Anna Karczmarzyk – Victoria Racibórz

13m 200 metrów stylem klasycznym 2.51,39

Jakub Drajewicz – Victoria Racibórz

15m 200 metrów stylem klasycznym 2.32,01

Wyniki sztafet:

7m szt. 4×100 metrów stylem zmiennym M 4.04,46 (Mateusz Zając, Oskar Mosek, Dominik Dudys, Dawid Bubak)

8m szt. 4×200 metrów stylem dowolnym M 8.03,25 (Dominik Dudys, Dawid Bubak, Piotr Zwadło, Mateusz Zając)

10m szt. 4×100 metrów stylem zmiennym K 4.39,63 (Magdalena Modrzejewska, Anna Karczmarzyk, Wiktoria Bałys, Katarzyna Zarembik)

12m szt. 4×100 metrów stylem zmiennym mieszana 4.14,04 (Magdalena Modrzejewska, Dawid Bubak, Katarzyna Zarembik, Dominik Dudys)

12m sz. 4×100 metrów stylem dowolnym M 3.42,87 (Mateusz Zając, Dawid Bubak, Michał Mrzygłód, Dominik Dudys)

Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat – Lublin 10/12.07 19 r. – 10 torów – 119 klubów, 383 zawodników:

Maja Wygnał – Victoria Racibórz

5m 200 metrów stylem grzbietowym 2.23,64

7m 100 metrów stylem grzbietowym 1.07,77

8m 50 metrów stylem grzbietowym 0.31,90 (el. 0.31,62)

Oliwia Mosek – Victoria Racibórz

6m 200 metrów stylem klasycznym 2.42,50

13m 50 metrów stylem klasycznym 0.35,43

17m 100 metrów stylem klasycznym 1.18,13

Bartosz Burszyk – Victoria Racibórz

10m 100 metrów stylem klasycznym 1.08,92

11m 50 metrów stylem klasycznym 0.30,90

16m 200 metrów stylem klasycznym 2.33,88 (el. 2.32,10)

Marta Kasprowicz – Victoria Racibórz

12m 200 metrów stylem motylkowym 2.34,26

14m 100 metrów stylem motylkowym 1.06,46

14m 200 metrów stylem zmiennym 2.33,52

Jessica Pawłowska – Junior Kluczbork 

15m 50 metrów stylem motylkowym

18m 200 metrów stylem zmiennym 2.36,62

19m 100 metrów stylem motylkowym 1.09,75 (el. 1.08,49)

Wawryca Hubert – Victoria Racibórz

15m 50 metrów stylem dowolnym 0.25,21

19m 50 metrów stylem klasycznym 0.31,75 (el. 0.31,44)

19m 200 metrów stylem klasycznym 2.37,51

20m 100 metrów stylem klasycznym 1.10,74 (el. 1.09,95)

Natalia Dobrowolska – Victoria Racibórz 

20m 400 metrów stylem zmiennym 5.47,21

Wynik sztafety:

8m 4×100 metrów stylem zmiennym K 4.36,71 (Maja Wygnał, Oliwia Mosek, Marta Kasprowicz, Daria Janacz)

Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat – Oświęcim 05/07.07.19 r. – 8 torów -145 klubów, 453 zawodników:

Patrycja Wiktorowicz – Victoria Racibórz

13m 400 metrów stylem dowolnym 4.46,71

14m 100 metrów stylem dowolnym 1.02,88

/SMS Racibórz, MG/

- reklama -

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here