Rowerowy Cyprzanów na Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerzystów [ZDJĘCIA]

Rowerowy Cyprzanów na Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerzystów

Grupa pielgrzymów liczyła w tym roku 93 osoby w wieku od 9 do 83 lat, które przejechały wspólnie 137 km.

Grupa Rowerowy Cyprzanów wzięła udział w tegorocznej XIV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerzystów do Częstochowy, reprezentując Diecezję Opolską i współorganizując wydarzenie. Rowerzyści wyruszali na szlak po raz siódmy 12 lipca po krótkim nabożeństwie odprawionym przez ks. biskupa Rudolfa Pierskałę i ks. proboszcza Ewalda Cwienka.

- reklama -

Grupa pielgrzymów liczyła w tym roku 93 osoby w wieku od 9 do 83 lat, które przejechały wspólnie 137 km. Pokonały dystans w jeden dzień, na miejsce dotarły o godz. 17:10.

– Każdy z nas głęboko przeżywał swoje uczestnictwo w pielgrzymce poprzez modlitwę i wiezione ze sobą intencje własne, osób, które nam powierzyły swoje prośby, a także całej naszej wspólnoty parafialnej. Wielkim przeżyciem i ogromna radością było uczestnictwo naszego ks. biskupa Rudolfa, który modlił się z nami, wspierał dobrym słowem, dobra radą i każdy kolejny etap przejeżdżał w innej grupie, żeby jeszcze lepiej poznawać „swoje owieczki”. Na trasie, w kościele Trójcy Św. w Koszęcinie, odprawił dla nas mszę św., którą koncelebrował nasz ks. proboszcz i ks. Dominik. Po mszy św. nasi księża i nasza pani gospodyni Ania sprawili nam bardzo miłą niespodziankę, częstując wszystkich pyszna kawą i rogalikami. Pogodę mieliśmy wymodloną i idealną. Świeciło słońce, było ciepło, nie padało i nie wiało. Pan Bóg nam sprzyjał i wszyscy szczęśliwi, pełni energii i Bożego Ducha dotarli do celu – relacjonuje Rowerowy Cyprzanów.

fot. Rowerowy Cyprzanów
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here