Dzienne Archiwum: 11 sierpnia 2019
Płomień Kobyla rozgromił drużynę z Kornowaca [ZDJĘCIA]
W derbach gminy Kornowac lepszy Płomień. W pierwszej kolejce A klasy piłkarze z Kobyli wygrali z KS-em Kornowac 8:0. Hat-tricka zdobył Jarosław Marcisz.
KS Kornowac...
LKS Brzezie wygrywa na inaugurację sezonu [ZDJĘCIA]
W ramach pierwszej kolejki B klasy zespół LKS-u Brzezie podejmował u siebie drużynę Górnika Pszów. Lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 2:1 po bramkach Patryka...
Z Kietrza wyruszyła pielgrzymka do Częstochowy [ZDJĘCIA]
Dziś, 11 sierpnia, wyruszyła w ramach 43. Pielgrzymki na Jasną Górę grupa namiotowa z Kietrza – zielona "5". Pielgrzymi dotrą dzisiaj do Raciborza, gdzie...
Koleją wąskotorową z Raciborza do Gliwic
Dziś koleją wąskotorową można dojechać już tylko z Rud do Stanicy i Rybnika-Stodół.
Kolej wąskotorowa dotarła do Raciborza w 1902 r. W 1906 r. linię...




![Sztuka pięknego pisania nie odchodzi do lamusa. Konkurs w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/konkurs-pieknego-pisania-kaligrafia.jpg)
![Bibliotekarze z Raciborza świętowali swój dzień [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/dzien-bibliotekarza-raciborz.jpg)
![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)


![Zawodnicy Butokukan Racibórz z medalami mistrzostw Polski [ZDJĘCIA] Zawodnicy Butokukan Racibórz z medalami mistrzostw Polski](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/butokukan-raciborz-iaido.jpg)
![Ponad 100 uczestników na starcie Biegu z Książką w Raciborzu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/bieg-z-ksiazka.jpg)




![Spotkanie z podróżnikiem w Rudach. Mariusz Kurek o odwadze i determinacji [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/mongolia-biblioteka-rudy.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)

![Płomień Kobyla rozgromił drużynę z Kornowaca [ZDJĘCIA] KS Kornowac – LKS Płomień Kobyla](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2019/08/ks-kornowac-lks-plomien-kobyla-324x235c.jpg)
![LKS Brzezie wygrywa na inaugurację sezonu [ZDJĘCIA] LKS Brzezie – TS Górnik Pszów](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2019/08/lks-brzezie-ts-gornik-pszow-324x235c.jpg)
![Z Kietrza wyruszyła pielgrzymka do Częstochowy [ZDJĘCIA] Z Kietrza wyruszyła pielgrzymka do Częstochowy](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2019/08/kietrz-pielgrzymka-2019-103-324x235c.jpg)





![Rycerskie pojedynki i dawne rzemiosło. II Festiwal Średniowieczny na raciborskim zamku [ZDJĘCIA] Rycerskie pojedynki i dawne rzemiosło. II Festiwal średniowieczny na raciborskim zamku](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/festiwal-sredniowieczny-zamek-raciborz.jpg)
