Mini Rafako Półmaraton Racibórz dla Zosi – jest moc [ZDJĘCIA]

0

Dwie galerie zdjęciowe z biegu charytatywnego dla Zosi. Zobacz, ile osób włączyło się do wsparcia dziewczynki. Jest moc.

Wzorem poprzednich edycji raciborskiemu półmaratonowi towarzyszył akcent charytatywny. Wszyscy, którzy zechcieli wspomóc roczną Zosię chorą na porażenie mózgowe, mogli wziąć udział w Mini Rafako Półmaraton Racibórz na niecałe 2 km Parkiem Zamkowym.

- reklama -

Zosia tuż po urodzeniu trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. U dziewczynki nastąpiło ciężkie niedotlenienie mózgu, które doprowadziło m.in. do mózgowego porażenia dziecięcego, padaczki i małogłowia. Zosia stale jest pod opieką wielu lekarzy specjalistów oraz terapeutów. Potrzebuje m.in. pomocy neurologopedy oraz tyflopedagoga. Rehabilitacja jest niezwykle kosztowna i niestety przerasta możliwości finansowe rodziców. Na ten cel w trakcie półmaratonu odbyła się kwesta do puszek prowadzona przez wolontariuszy raciborskiego Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego Pracownia Przyszłości. Na leczenie dziewczynki zostały też przekazane wpłaty startowe z biegów dla dzieci. Ponadto odbyła się licytacja startowej Jedynki, którą za 600 zł wylicytował Leszek Pruszak. Organizacją działań i koordynacją akcji charytatywnej zajęli się wolontariusze Pracowni Przyszłości.

Zobacz też:
Milusińscy też biegli po medale – Półmaraton RAFAKO [ZDJĘCIA]
V Półmaraton RAFAKO – ostatnie chwile przed startem [ZDJĘCIA]
V Rafako Półmaraton Racibórz. Zawodnicy na trasie [ZDJĘCIA]
Rafako Półmaraton Racibórz: Zmęczenie i radość na mecie [ZDJĘCIA]
Rafako Półmaraton Racibórz: Zobacz, kogo nagrodzono [ZDJĘCIA]

fotogaleria: Iwona Kwapisz

 

fotogaleria: Ireneusz Burek

Czynne poparcie dla Zosi wyrazili też Michał Fita – zastępca prezydenta i Marek Kurpis – wicestarosta raciborski.

/i/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here